Політика

Рада пропонує змінити скандальну мовну норму в законі про освіту

Законопроект про внесення змін до закону України "Про освіту" щодо виконання резолюції ПАРЄ про забезпечення прав корінних народів, національних меншин України на навчання рідною мовою зареєстрований у Верховній Раді у вівторок.

Автором законопроекту №7259 виступив народний депутат із групи "Відрождення" Валерій Писаренко. Наразі текст документа на сайті парламенту відсутній.

Водночас агентству "Інтерфакс-Україна" автор ініціативи В.Писаренко пояснив: "Ми повторюємо рекомендацію Ради Європи щодо доступу національних меншин до мов".

За його словами, запропоновано перенести з 2020 на 20-30 рік набуття чинності норми про те, що мовою викладання в Україні є державна мова.

Як зазначив В.Писаренко, до цього часу запропоновано закріпити, що викладання в Україні здійснюється державною мовою і мовами національних меншин.

Як повідомлялося, 28 вересня набув чинності закон України "Про освіту".

Закон серед іншого визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською, інших офіційних мовах Європейського Союзу.

Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд із українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ України направило закон на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія). Висновок Венеціанської комісії щодо закону України "Про освіту" очікується в грудні.

Глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії написали лист міністру закордонних справ України, в якому висловили занепокоєння відповідністю нового закону дотримання прав меншин і освіти рідною мовою.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ