ВР визначила кримінальну відповідальність за деякі військові злочини в особливий період
Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за окремі військові злочини.
Відповідний законопроект у другому читанні та в цілому в четвер підтримали 245 народних депутатів.
Закон передбачає посилення кримінальної відповідальності військовослужбовців за вчинення окремих військових злочинів в умовах особливого періоду.
Внесено зміни до низки статей Кримінального кодексу, якими встановлюється більш сувора відповідальність за військові злочини, якщо вони вчинені не лише в умовах воєнного стану, а й в умовах особливого періоду, під яким мається на увазі період, що охоплює час мобілізації, військовий час і частково відновний період після завершення військових дій.
Таким чином, за непокору в умовах особливого періоду, окрім воєнного стану, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від п’яти до семи років, невиконання наказу начальника в умовах особливого періоду карається позбавленням волі від двох до п’яти років.
Опір начальнику або примушування його до порушення службових обов'язків в особливий період передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до десяти років, самовільне залишення військової частини або місця служби в особливий період - від трьох до семи років, дезертирство в умовах в особливого періоду карається позбавленням волі від п’яти до десяти років.