Зеленський доручив активізувати контакти з партнерами щодо ППО, насамперед з США
Президент України Володимир Зеленський повідомив про підготовку зустрічі в форматі "Рамштайн" щодо посилення протиповітряної оборони України та іноземного військового контингенту.
"Ми потребуємо посилення нашої протиповітряної оборони – це об’єктивна реальність, – і всі домовленості, які були досягнуті з партнерами, але не були реалізовані, потрібно максимально активізувати. "Петріоти", які зараз просто стоять десь на зберіганні в партнерів, мають реально захищати життя. Також варто й у Європі, і в Америці значно активніше виробляти системи ППО, ракети до них. … Я доручив міністру оборони та міністру закордонних справ активізувати контакти з партнерами щодо цього. В контексті "Рамштайну" зустріч готується. Головних завдань на сьогодні два: це саме ППО, саме "Петріоти", і друге завдання – це контингенти, максимальне наближення всіх рішень, опрацювання всіх деталей", - сказав Зеленський під час відеозвернення в неділю.
Також він доручив "на двосторонній основі працювати щодо ППО, і особливо – зі Сполученими Штатами Америки, які мають достатній потенціал, щоб допомогти припинити будь-який терор".
Зеленський також заявив про необхідність нарощування виробництва систем ППО та ракет до них у країнах Європи та Америки. "Ми в Україні можемо забезпечити таке виробництво й потребуємо відповідних політичних рішень. Локалізація виробництв, відповідні ліцензії – це те, що допоможе не тільки нам, а й усім – усім партнерам, хто хоче безпеки, а не хоче війни. Вже про це з усіма говорили, уже маємо розуміння, що це абсолютно можливо, і кожен російський удар є нагадуванням партнерам: треба зробити нарешті те, про що домовлялися", - сказав голова Української держави.
При цьому він назвав кожен російській удар по Україні і вбивства "втраченими можливостями для дипломатії". "Постійні удари по нашій Сумщині, Харківщині, Дніпровщині, Херсонщині, Запоріжжю, Донеччині, інших наших регіонах. Сьогодні – російська балістика проти Києва. Кожного дня – втрачені життя. Кожного дня – втрачені можливості для дипломатії. Це все не можна сприймати мовчки", - сказав Зеленський.
Він подякував за військову підтримку та інвестиції Данію, Нідерланди, Швецію, Латвію, Німеччину.
"Потрібне відповідне бажання й відповідні рішення, щоб захистити якнайбільше життів від російської балістики. Також посилення нашого повітряного щита одночасно буде посиленням усієї дипломатії", - сказав Зеленський.
Як повідомлялося, у ніч на 6 квітня українські захисники збили 13 ракет і 40 ударних безпілотників типу "Shahed", а також дронів інших типів, випущених російськими окупантами. Загалом окупанти запустили по Україні вночі 23 ракети (дев'ять крилатих ракет типу Х-101/Х-55СМ, вісім крилатих ракет "Калібр", шість балістичних ракет "Іскандер-М") і 109 ударних БпЛА типу Shahed та дронів-імітаторів інших типів.
Унаслідок ворожої атаки постраждали Київ, Київська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Черкаська та Миколаївська області. У Києві одна людина загинула, троє дістали поранення.
Унаслідок ракетного удару по Кривому Рогу увечері 4 квітня загинули 18 людей, серед яких дев'ятеро дітей, 75 поранені, 37 з них у лікарнях, 19 - у тяжкому стані, у тому числі 4 дітей. В Україні у неділю оголошений всеукраїнський День жалоби.