Земля

Аграрний комітет ВР рекомендує парламенту продовжити мораторій на продаж земель сільгосппризначення до 2019 року

Парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроект №7350 щодо продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 2019 року.

"Рішення щодо законопроекту №7350 - прийнято", - сказав заступник голови аграрного комітету Олександр Бакуменко під час засідання комітету.

Як повідомлялося, група народних депутатів пропонує парламенту продовжити на рік мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, що діє до 1 січня 2018 року.

Відповідний проект закону №7350 зареєстровано у Верховній Раді 30 листопада.

Авторами законопроекту є Сергій Лабазюк (член депутатської групи "Воля народу"), Валерій Давиденко, Микола Люшняк, Іван Рибак, Андрій Кіт (усі - фракція партії "Блок Петра Порошенка"), Артем Вітко (фракція Радикальної партії), Олег Кулініч (група партії "Відродження").

"Відміна в умовах військового стану та економічної кризи мораторію на відчуження сільськогосподарських земель, без врегулювання на законодавчому рівні процедури обігу земель сільськогосподарського призначення, є загрозою як національній, так і продовольчій безпеці нашої держави, яка може втратити цінний ресурс - українські сільськогосподарські землі", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Крім того, на думку парламентарів, перед запровадженням в Україні обігу земель сільськогосподарського призначення спершу необхідно напрацювати та прийняти законодавчу базу щодо формування розвиненої мережі фермерських господарств і сільськогосподарської кооперації.

Верховна Рада наприкінці жовтня 2016 року продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, запроваджений у 2002 році, до 2018 року. Парламент також доручив своїм комітетам і профільному міністерству протягом півроку напрацювати необхідні законопроекти.

Уряд планував зареєструвати проект закону про ринок землі восени цього року. Досі цей законопроект не подано до парламенту.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ