Події

Громадські організації в посібнику розповіли, як працювати з відкритими даними

Громадські організації представили підручник щодо відкритих даних на прес-конференції в Києві в понеділок.

Посібник охоплює такі теми, як способи фіксації даних, їх типологія, формати, також йдеться про отримання, очищення, структуризацію даних, способи їх візуалізації та правила поширення, джерела відкритих державних даних.

Над підручником працювали представники неурядових організацій Український центр суспільних даних та CASE Україна. Його створено в рамках проекту тренінгів щодо відкритих даних для громадських організацій і журналістів.

Підручник є у вільному доступі на сайті Українського центру суспільних даних.

"На відміну від недалекого минулого, коли оброблені дані приносили політикам, людям, які приймають рішення, в папочках із надрукованими цифрами, які вони розуміють і можуть на їх основі приймати рішення, тепер кожен із нас може взяти якісь дані, обробити, проаналізувати і прийняти рішення", - сказав укладач посібника, представник Українського центру суспільних даних Данило Кубай на прес-конференції в Києві.

У свою чергу виконавчий директор Українського центру суспільних даних, один з авторів посібника Андрій Горбаль пояснив: "Його мета - допомогти якщо не ґрунтовно оперувати навичками, то отримати базове розуміння структури та грамотність роботи з даними, а для активістів або тих, хто професійно цим займається, отримати додаткову глибшу інформацію для себе".

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ