Події

Завантаження палива Westinghouse в другий блок ЮУАЕС заплановано на листопад-грудень - Недашковський

Ядерне паливо виробництва компанії Westinghouse планують завантажити в другий блок Южно-Української АЕС в листопаді-грудні 2016 року, повідомив журналістів президент держпідприємства "НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський.

За його словами, Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) вже завершила інспекцію, результати позитивні. "Немає ніяких сумнівів в тому, що буде рішення розширити (експлуатацію ТВС-WR на другий блок ЮУАЕС - ІФ)", - сказав глава "Енергоатому".

Ю.Недашковський також уточнив, що завантаження 42 ТВС-WR (всього в активній зоні реактора 163 ТВС - ІФ) в п'ятий блок Запорізької АЕС заплановано на червень 2016 року.

Як повідомлялося, з метою диверсифікації джерел постачань ядерного палива для АЕС країни "Енергоатом" спільно з Westinghouse в 2000 році почав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива цієї фірми.

У березні 2008 року "Енергоатом" уклав з Westinghouse Electric Sweden AB (Швеція) комерційний контракт на забезпечення в 2011-2015 рр. свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000.

"Енергоатом" і Westinghouse в 2014 році домовилися розширити паливний контракт і продовжити його до 2020 року.

Нині ядерне паливо Westinghouse експлуатується тільки на третьому блоці Южно-Української АЕС. План робіт із розширення експлуатації модернізованого ядерного палива Westinghouse (ТВС-WR) передбачає його використання на блоках №1 і №3-5 Запорізької АЕС.

У лютому 2016 року перша партія ядерного палива, виробленого в Швеції на потужностях Westinghouse, була доставлена на Запорізьку АЕС.

Westinghouse наприкінці квітня 2016 року оголосила про розширення свого підприємства з випуску ядерного палива у Вестеросі (Швеція) для забезпечення все більших постачань для реакторів російського дизайну ВВЕР-1000 в Україну та інші країни Східної Європи.

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох чинних АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ