МЗС Естонії: Росія повинна припинити ядерний терор та повернути ЗАЕС під контроль України
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна закликав РФ припинити свій ядерний терор та повернути Запорізьку АЕС під контроль України.
"Ядерна безпека — це не поле бою. Вже понад тиждень через безрозсудні атаки Росії Запорізька атомна електростанція — найбільша в Європі — залишається без зовнішнього енергопостачання. Об’єкт працює лише на аварійних дизельних генераторах, останній лінії оборони, яка ніколи не була розрахована на тривале використання", - написав він у соцмережі Х.
Міністр зазначив, що Естонія підтримує Україну та зусилля МАГАТЕ щодо відновлення електропостачання поза межами об’єкта.
"Росія повинна припинити свій ядерний терор, окупацію Запорізької області та повернути АЕС Україні", - закликав глава відомства.
Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що один з генераторів, які живлять Запорізьку атомну станцію на окупованій території, вийшов з ладу.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
В Естонії відкрили перший завод з виробництва боєприпасів
17:46, 13.01.2026
МЗС Естонії заборонив в'їзд першим 261 російським бойовикам, які брали участь у агресії проти України
19:48, 12.01.2026
МЗС Естонії заборонив в'їзд першим 261 російським бойовикам, які брали участь в агресії проти України
17:29, 12.01.2026
Окупанти обстріляли 12 населених пунктів в Сумській області за добу, без постраждалих
10:57, 10.01.2026
Сили оборони уразили логістичні об’єкти росіян на окупованих територіях – Генштаб ЗСУ
20:52, 08.01.2026
ОСТАННЄ
"Суспільне" опублікувало пісні фіналістів нацвідбору на "Євробачення-2026"
19:28, 15.01.2026
Окупанти вдарили по Харкову безпілотником, наслідки уточнюються
19:24, 15.01.2026
Три дитини вдалося повернути на підконтрольну Україні територію з ТОТ Херсонщини – ОВА
19:08, 15.01.2026
Зеленський обговорив з головою МЗС Албанії оборонне співробітництво та євроінтеграцію
19:00, 15.01.2026
Чернишов підтвердив, що Єрмак є його "кумом", але не підтримує з ним звʼязок, як і з Міндічем