19:35 01.10.2021

Українська Hotmine та Южно-Українська АЕС мають намір побудувати цифрову енергетичну станцію

2 хв читати
Українська Hotmine та Южно-Українська АЕС мають намір побудувати цифрову енергетичну станцію

Українська Hotmine (ТОВ "Спецхеш") та Южно-Українська АЕС (підрозділ ДП "НАЕК "Енергоатом") мають намір побудувати цифрову енергетичну станцію з перспективною потужністю 100 МВт, яка дасть змогу перетворювати надлишкову базову електричну енергію атомної станції в цифрову (криптовалюту), повідомив засновник і власник Hotmine Олесь Слободенюк у прес-релізі в п'ятницю.

"Стратегія реалізації проекту передбачає будівництво пілотної цифрової енергетичної станції (ЦЕС) потужністю 1 МВт із подальшим її нарощуванням до 100 МВт. ЦЕС являтиме собою декілька морських контейнерів, у яких розмістять цифрові трансформатори", - пояснив Слободенюк.

Під час презентації проекту 28 вересня в Южноукраїнську (Миколаївська обл.) власник Hotmine представив демонстраційний макет цифрової енергетичної станції потужністю 0,5 кВт, як прообраз майбутньої промислової ЦЕС.

"Це демонстраційна модель потужністю 0,5 кВт, яка трансформує електроенергію у віртуальні активи. Через цифровий трансформатор ми пропускаємо певний обсяг електроенергії та отримуємо на виході біткоїни або інші віртуальні активи", - прокоментував принцип роботи станції Слободенюк.

За його словами, ЦЕС буде децентралізованою, тобто в неї може інвестувати кошти будь-яка фізособа.

"Можливість стати інвесторами надається всім громадянам України. Ми хотіли б, щоб на 1 МВт потужності станції було приблизно 1000 представників громади, що проживає у 30-кілометровій зоні ЮУАЕС. Це буде перша децентралізована цифрова енергетична станція", - наголосив засновник компанії.

Згідно з попередніми розрахунками, початкова сума інвестицій на людину може бути на рівні $800-1200, прибутковість станції становитиме 20-30% на умовах співпраці щонайменше три роки.

Компанія Hotmine (ТОВ "Спецхеш") була створена у 2013 році. Компанія займається дослідженнями, проектуванням, розробкою (R&D) та реалізацією проектів у сфері виробництва віртуальних активів (майнінг), встановленням та налаштуванням обладнання для отримання віртуальних активів, виробництвом такого обладнання, а також імпортом його складових в Україні.

 

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА