14:41 07.03.2024

Міністр закордонних справ КНР виклав китайську позицію щодо багатополярності світу та глобалізації економіки

2 хв читати
Міністр закордонних справ КНР виклав китайську позицію щодо багатополярності світу та глобалізації економіки

Китай виступає за побудову спільноти єдиної долі людства, підтримує рівноправний та впорядкований багатополярний світ, а також всеосяжну та інклюзивну економічну глобалізацію. Цілі спільноти єдиної долі людства були неодноразово включені до резолюцій та декларацій Генеральної Асамблеї ООН та інших багатосторонніх міжнародних організацій і механізмів. 7 березня Міністр закордонних справ КНР Ван І пояснив важливе значення цієї концепції.

Рівноправна багатополярність полягає у реалізації рівності прав, рівності можливостей та рівності правил для всіх країн. Не можна допускати монополію окремих чи нечисленних великих держав у міжнародних справах. Не можна ділити країни на категорії, виходячи з так званої позиції сили. Не можна допускати, щоб той, хто має більший кулак, диктував свої умови. І тим паче не можна допускати, щоб одні країни неодмінно сиділи за обіднім столом, а інші могли бути тільки в його меню. Необхідно забезпечити рівноправну участь, права та виконання своєї ролі всіх країн у процесі багатополяризації незалежно від їх розміру та сил.

Упорядкована багатополярність полягає у загальному дотриманні Цілей та Принципів Статуту ООН, а також дотриманні загальновизнаних норм міжнародних відносин. Багатополярність не означає поділу на табори і тим паче не є фрагментизацією або хаотизацією. Усі держави повинні діяти в рамках міжнародної системи на основі ООН та співпрацювати одна з одною в процесі глобального управління.

Всеосяжна глобалізація полягає у збільшенні економічного розвитку та його рівномірному розподілі з метою надання різним країнам, різним верствам та групам населення можливості рівної участі та користування благами соціально-економічного розвитку. Необхідно належним чином вирішувати проблеми нерівномірного розвитку між країнами та всередині країн, щоб досягти загального розвитку та процвітання.

Інклюзивна глобалізація полягає у підтримці всіх країн у виборі шляху розвитку, який відповідає їхнім національним особливостям. Необхідно відмовитися від одностороннього вибору моделі розвитку, а також відкинути унілатералізм та протекціонізм, які завдають шкоди іншим заради власної вигоди. Потрібно зберігати стабільність та безперешкодність у глобальних ланцюжках виробництва і постачання для підтримки динаміки й сили світового економічного зростання.

Китай готовий докладати зусиль спільно з усіма державами для просування процесів світової багатополяризації та економічної глобалізації у напрямі, який відповідає очікуванням народів усіх країн світу, а також сприяти розвитку більш справедливого та раціонального глобального управління.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

AMIC ENERGY та Фонд Сергія Притули оголошують початок співпраці у межах ініціативи "Незламна кава"

Sense Bank збільшив кількість клієнтів-підприємців на 18,89%

10 травня у Львові відкриється центр протезування та ортезування

Перші кроки до власної справи: що потрібно для того, щоб стати підприємцем

Посол Корнійчук: Україну та Ізраїль обʼєднують не лише спільні цінності, а й спільні вороги

Перший простір для адаптації в Харкові надаватиме допомогу за принципом "єдиного вікна" для внутрішньо переміщених та постраждалих від війни людей

Керівник компанії "ОДЕК" Україна (лідер з виробництва фанери) розповів про поточний стан деревообробного бізнесу та ринку деревини

У компанії PROMETEY заговорили про недовіру до податкової

Київстар ТБ транслюватиме «Євробачення-2024» у вільному доступі

Сексуальне насилля під час конфлікту — ще один вид зброї проти мирного населення, елемент злочину проти людяності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА