16:42 07.08.2020

До КС надійшли подання від 45 депутатів про конституційність перехідних положень закону про судоустрій та приватизацію "Укррудпрому"

2 хв читати
До КС надійшли подання від 45 депутатів про конституційність перехідних положень закону про судоустрій та приватизацію "Укррудпрому"

До Конституційного Суду України 7 серпня надійшли два конституційні подання 45 народних депутатів України, повідомляється на сторінці КС у Facebook.

Перше подання стосується відповідності Конституції України закону "Про особливості приватизації підприємств Державної акціонерної компанії "Укррудпром" від 9 квітня 2004 року №1677-IV, а також розпорядження Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо приватизації пакетів акцій підприємств ДАК "Укррудпром" від 27 травня 2004 року №348-р., повідомляється на сторінці КС у Facebook.

Друге подання - щодо конституційності п. 1 ч. 2 ст. 37, ст. 45, п. 12 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 року №1402-VIII (з подальшими змінами), окремих положень кодексу адміністративного судочинства України від 6 липня 2005 року №2747-IV (з подальшими змінами), Господарського процесуального кодексу України від 6 листопада 1991 року №1798-ХІІ (з подальшими змінами), Цивільного процесуального кодексу України від 18 березня 2004 року №1618-IV (з подальшими змінами), Кримінального процесуального кодексу України 13 квітня 2012 року №4651-VI (з подальшими змінами).

У своєму поданні депутати просять КС визнати неконституційними низку норм прикінцевих та перехідних положень закону "Про судоустрій і статус суддів" від 2016 року в частині створення, формування та функціонування Великої Палати Верховного Суду.

"Частина третя ст. 125 Конституції України... не містить у визначенні назви і статусу Верховного Суду як єдиного судового органу, структурних підрозділів з окремою назвою "касаційний суд" і "Велика Палата Верховного Суду", які є самостійними судовими органами і одночасно з Верховним Судом діють від його імені, здійснюючи касаційні повноваження", - йдеться в тексті подання.

Як зазначають автори подання, створення, окрім чотирьох підрозділів Верховного Суду (Касаційного адміністративного, Касаційного господарського, Касаційного кримінального та Касаційного цивільного), п'ятого, не касаційного, підрозділу - Великої Палати Верховного Суду - не відповідає Конституції України.

"Зважаючи на неконституційність створення та функціонування Великої Палати Верховного Суду виникає необхідність у визнанні неконституційними норм процесуальних кодексів, якими врегульовано її діяльність, оскільки такі норми процесуальних кодексів не відповідають вимогам статті 8 Конституції України", - наголошується в тексті подання.

Автори конституційного подання просять КС про невідкладний розгляд справи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА