11:19 06.12.2019

В Україні введуть систему контролю над іноземними інвестиціями в ОПК - заступник міністра закордонних справ Божок

2 хв читати
В Україні введуть систему контролю над іноземними інвестиціями в ОПК - заступник міністра закордонних справ Божок

В Україні розробляють систему контролю над іноземними інвестиціями в оборонно-промисловому комплексі, заявляє заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок.

"З огляду на відому ситуацію, пов'язану з підприємством "Мотор Січ", на порядок денний вийшло питання введення в Україні системи контролю іноземних інвестицій, особливо в оборонній галузі. Це новий тренд, який виник буквально в останні місяці, і тут теж Міністерство економіки працює з американськими партнерами для того, щоб втілити у нас таку систему", - сказав Божок в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, йдеться про створення органу за типом Державної служби експортного контролю, але в частині, що стосується іноземних інвестицій.

"Хочу зазначити, що ми тут йдемо навіть трохи попереду ЄС, оскільки ЄС раптом відчув ту саму проблему, і вони тільки зараз почали замислюватися, що їм це треба робити", - додав Божок.

ПАТ "Мотор Січ" - один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію до понад 100 країн світу. Чистий збиток підприємства за підсумками січня-вересня 2019 року становив 532,73 млн грн, тоді як аналогічний період 2018 року компанія завершила з чистим прибутком у 543,18 млн грн. Виручка за підсумками дев'яти місяців 2019 року скоротилася на 16,6% - до 6 млрд 391,06 млн грн.

Як повідомлялося, 7 червня цього року до Антимонопольного комітету України було подано спільну заявку "Укроборонпрому" та китайських Skyrizon і Xinwei на концентрацію відповідно більше ніж 25% і 50% акцій "Мотор Січі" з метою спільного управління та контролю над підприємством. Потім 19 червня було підписано основний пакет договорів, який набуде чинності автоматично на основі позитивного рішення антимонопольного відомства, якому його також передано для вивчення.

За даними джерела в уряді, нині близько 75% акцій "Мотор Січі" вже належить групі китайських власників, а в АМКУ вирішується питання щодо погодження операції з купівлі у них цього пакета компаніями Skyrizon і Xinwei Technology з подальшою безкоштовною передачею "Укроборонпрому" 25,00002% акцій. Водночас спірний пакет акцій "Мотор Січі" є заставою за фінансуванням, наданим, зокрема, China Development Bank.

Про занепокоєння США щодо продажу "Мотор Січі" китайським власникам заявив під час візиту до Києва наприкінці серпня цього року радник президента США з питань безпеки Джон Болтон.


Повний текст інтерв'ю з Божком буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

Структури ЄС прагнуть розпочати 25 червня переговори про вступ України до союзу - ЗМІ

Порошенко привіз техніку підрозділам ППО та військової авіації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА