17:32 05.09.2019

Звільнивши з-під арешту Цемаха, Україна втрачає докази у справі про знищення МН17- Фріз

2 хв читати

Звільнення з-під варти під особисте зобов'язання бойовика "ДНР" Володимира Цемаха, якого в голландській прокуратурі вважають підозрюваним у справі про знищення "Боїнга" рейсу MH17 над Донбасом улітку 2014 року, Україна втрачає докази у справі про цю катастрофу, вважає народний депутат України Ірина Фріз (фракція "Європейська солідарність").

"Що означає звільнення Цемаха? Україна втрачає прямі докази у справі МН17", - написала Фріз у соцмережі Facebook у четвер.

На її думку, Офіс президента України (ОПУ) проігнорував позицію європарламентаріїв, які просили не звільняти Цемаха, й це може мати негативні наслідки в подальших комунікаціях з ЄС.

"ОПУ проігнорував прохання нідерландських слідчих. Звільнення Цемаха без завершення процесуальних дій з боку міжнародних слідчих є ознакою змови та державної зради згідно з п.2 ст.111 УК України та багатьох інших статей Кримінального кодексу України. Державна зрада у формі надання допомоги іноземній державі (РФ) не викликає сумнівів, адже Кремль отримав можливість не лише позбутися нищівного доказу у справі, а й підірвати позиції України в інших міжнародних судових процесах", - написала Фріз.

Вона зазначила, що нардепи звертаються до СБУ, Генпрокуратури та ДБР "з вимогою порушити кримінальні справи за ознаками злочинів з кваліфікацією згідно зі статтею 111, 386, 396, 375, а також 376 із встановлення осіб, що були причетними до впливу на судову інстанцію щодо порушення питання про звільнення Цемаха".

Депутат нагадала, що українські спецслужби доставили Цемаха з окупованої території в результаті спецоперації, а на його звільненні наполягав Кремль.

Як повідомлялося, Київський апеляційний суд у четвер, 5 вересня, скасував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Цемаху. Суд застосував запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання і звільнив його з-під варти в залі суду.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА