11:28 18.03.2019

Нардеп Гопко сподівається на розгляд законопроекту про незаконне збагачення після ухвалення мовного закону

2 хв читати
Нардеп Гопко сподівається на розгляд законопроекту про незаконне збагачення після ухвалення мовного закону

Народний депутат України (позафракційний) Ганна Гопко розраховує, що парламентарії після розгляду мовного закону візьмуться за законопроект про незаконне збагачення.

У понеділок у Києві під час круглого столу на тему забезпечення незалежності Конституційного суду України Г.Гопко зазначила, що рішення КС про визнання неконституційною норми Кримінального кодексу про незаконне збагачення було "шокуючим рішенням" і викликало величезний резонанс, зокрема й серед міжнародних партнерів України.

За її словами, це рішення свідчить про політичну залежність КС, а також про боротьбу всередині самого суду.

"Уже сама кількість поданих законопроектів у Верховну Раду - президентський, альтернативні депутатські (щодо норми про незаконне збагачення - ІФ) свідчать про те, що цю ситуацію необхідно якось виправити", - сказала депутат.

У цьому контексті вона продовжила: "Я дуже сподіваюся, що після завершення розгляду в другому читанні закону про державну мову (і ми зможемо прийняти це рішення), тоді ми перейдемо до розгляду питання стосовно виправлення ситуації, щоб повернути кримінальну відповідальність за незаконне збагачення".

Попереднього пленарного тижня народні депутати розглянули менше ніж 500 поправок (із понад 2 тис.) до законопроекту про українську мову (№5670-д).

Як повідомлялося, КС України за конституційним поданням 59 народних депутатів України визнав неконституційною ст. 368-2 КК України про незаконне збагачення, оскільки її положення не відповідають засадам верховенства права та презумпції невинуватості.

28 лютого 2019 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект президента України про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо відповідальності за незаконне збагачення (№10110). Він покладає на органи досудового розслідування зобов'язання доводити правомірність отримання представником влади у власність активів і покарання за незаконне збагачення, коли немає ознак зловживання службовим становищем та хабарництва.

До президентського законопроекту народні депутати подали альтернативні ініціативи - наразі зареєстровано дев'ять законопроектів від парламентаріїв.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

Структури ЄС прагнуть розпочати 25 червня переговори про вступ України до союзу - ЗМІ

Порошенко привіз техніку підрозділам ППО та військової авіації

Можлива загибель Раїсі може мати серйозні наслідки для Ірану, вважають в Інституті вивчення війни

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА