13:28 14.06.2018

Європарламент ухвалив резолюцію за звільнення Сенцова

3 хв читати
Європарламент ухвалив резолюцію за звільнення Сенцова

Європейський парламент у резолюції, ухваленій на пленарній сесії в четвер у Страсбурзі, вимагає, щоб російська влада "негайно і беззастережно" звільнила Олега Сенцова і "всіх інших незаконно затриманих в Росії і на Кримському півострові" громадян України.

Європейський парламент у цьому документі "висловлює свою солідарність з українським кінематографістом, політичним активістом і політв'язням Олегом Сенцовим, який 14 травня 2018 року оголосив голодовку, щоб домогтися звільнення незаконно затриманих співвітчизників, і стурбований наслідками голодовки для здоров'я Олега Сенцова".

У резолюції зазначено, що О.Сенцов "був арештований в Криму незабаром після того, як Росія взяла під контроль півострів у Чорному морі в 2014 році, а потім засуджений за свідченнями, отриманими в результаті тортур, і наразі відбуває 20-річний вирок за численні звинувачення в тероризмі в таборі суворого режиму в Ямало-Ненецькому автономному окрузі на крайній півночі Росії".

Євродепутати висловили занепокоєння, що у цій справі засуджений також Олександр Кольченко до 10 років позбавлення волі і що "ще один незаконно затриманий громадянин України Володимир Балух голодує з 19 березня".

Європарламент "закликає російську владу і медичні служби надати цим ув'язненим особам належну медичну допомогу і дотримуватися медичної етики, зокрема шляхом ненав'язування примусового годування або будь-якого небажаного поводження, яке може являти собою катування та інші жорстокі форми".

Парламентарі ЄС висловили "свою глибоку стурбованість тим, що багато українських політв'язнів, зокрема Микола Карпюк, Володимир Присич, Олексій Чорний та Євген Панов, зазнавали тортур".

Згідно з резолюцією ЄП, наразі в Росії налічується "понад 70 українських політичних в'язнів".

Європарламент "засуджує порушення Росією міжнародного права в окупованому Криму, включно із застосуванням російського законодавства; посилену мілітаризацію Кримського півострова, яка загрожує регіональній безпеці; масові та систематичні порушення прав людини, зокрема щодо етнічних українців і кримських татар".

На думку європейських парламентарів, "російські суди, військові або цивільні, некомпетентні судити про дії, вчинені за межами міжнародно визнаної території Росії", і "судовий розгляд у таких випадках не може вважатися законним".

У документі зазначено, що "поводження з усіма ув'язненими має відповідати міжнародним стандартам і що всі затримані повинні мати доступ до адвокатів, своїх сімей, дипломатичних представників і медичного обслуговування; російська влада і співробітники судових органів несуть повну відповідальність за безпеку і благополуччя затриманих, особливо в Криму, відповідно до частини четвертої Женевською конвенції".

Ухвалена в Страсбурзі резолюція виходить за межі долі українських в'язнів у Росії. Євродепутати також вимагають "негайного і беззастережного звільнення директора правозахисного центру "Меморіал" у Чеченській Республіці Оюба Тітієва і всіх інших політичних в'язнів в Російській Федерації".

Документ містить вимогу, щоб "російська влада припинила залякування і переслідування Центру з прав людини "Меморіал", його співробітників та інших правозахисників і щоб вони дозволили їм виконувати свою роботу у сфері прав людини".

У резолюції міститься заклик до ЄС "виступити із заявою, що засуджує порушення прав людини в Росії і спроби приховати їх під прикриттям чемпіонату світу з футболу".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

Структури ЄС прагнуть розпочати 25 червня переговори про вступ України до союзу - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА