19:24 22.05.2018

ВР схвалила законопроект, який звільняє "Укроборонпром" від зобов'язань за розірваними договорами у сфері ВТС з РФ

3 хв читати
ВР схвалила законопроект, який звільняє "Укроборонпром" від зобов'язань за розірваними договорами у сфері ВТС з РФ

Верховна Рада України на засіданні у вівторок прийняла за основу законопроект, який звільняє підприємства держконцерну "Укроборонпром" від зобов'язань за розірваними договорами у сфері ВТС з РФ.

Відповідний законопроект №6697 "Про внесення змін до законів України в частині вирішення деяких питань заборгованості підприємств ОПК - учасників держконцерну "Укроборонпром" перед країною-агресором і/або країною окупантом і забезпечення їх стабільного розвитку" підтримали на вечірньому засіданні 230 депутатів.

Законопроект, зокрема, передбачає зупинення виконавчих проваджень і заходів примусового виконання судових рішень про стягнення заборгованості з внесених до переліку підприємств ОПК, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, на користь юросіб держави-агресора та/або держави окупанта, юросіб з іноземними інвестиціями, а також іноземного підприємства держави-агресора та/або держави окупанта.

Також не допускається судове провадження у справі про банкрутство названих підприємств ОПК за заявами юросіб держави-агресора та/або держави окупанта, юросіб з іноземними інвестиціями або іноземного підприємства держави-агресора та/або держави окупанта.

Як випливає з пояснювальної записки до законопроекту, у зв'язку з прийнятим керівництвом держави у 2014 році в умовах зовнішньої російської агресії рішенням про розрив ВТС з РФ виконання укладених до серпня 2014 року договорів у сфері ВТС з РФ стало неможливим, і підприємства-замовники продукції почали звертатися до судів на території РФ для стягнення заборгованості, пені та інших штрафних санкцій, незважаючи на посилання українських підприємств на обставини непереборної сили (форс-мажору).

"Проведення судового розгляду на території держави-агресора спричинило ухвалення низки судових рішень, за якими українські сторони зобов'язані виплачувати суми, що перевищують вартість самого договору", - наголошується в документі.

Водночас порушення правил підсудності винесення судових рішень на території держави-агресора проти підприємств ОПК України з подальшим нарахуванням завищеної пені та відсотків гостро позначається на бюджеті оборонного сектора, констатують автори законопроекту.

Згідно з озвученими під час засідання оцінками, обсяг пред'явленої до виплати підприємствам ОПК України заборгованості за розірваними договорами у сфері ВТС з РФ, зокрема й пені та відсотків, оцінюється на сьогодні в близько 3,8 млрд грн.

Як повідомлялося, в 2014 році Україна припинила експорт до РФ товарів військового та подвійного призначення з огляду на російську агресію та анексію РФ Криму. Заборону на ВТС із РФ, зокрема постачання продукції подвійного призначення, закріплено указом президента України №691/2014 від 27 серпня 2014 року, що вводить у дію рішення РНБО України від 27 серпня. Уряд України в травні 2015 року розірвав міжурядову угоду з РФ у сфері ВТС від 1993 року. В серпні того самого року уряд денонсував міжурядову угоду з РФ про виробничу та науково-технічну кооперацію підприємств оборонної промисловості від 1993 року.

У серпні 2017 року Кабмін розірвав міжурядову угоду з РФ від 2003 року про взаємодію при експорті військової продукції до третіх країн, у жовтні - міжурядову угоду з РФ від 2000 року про збереження спеціалізації підприємств і організацій, що беруть участь у виробництві продукції військового призначення, в листопаді - міжурядову угоду з РФ від 2005 року, що регулює порядок взаємних постачань озброєння і військової техніки (ОВТ), комплектуючих та послуг військового призначення.

Відповідно до ухваленого ВР у червні 2011 року закону України "Укроборонпром", до складу якого на сьогодні входять понад 130 підприємств українського ОПК, зокрема держкомпанія "Укспецекспорт" та її дочірні підприємства, забезпечує спільно з урядом управління об'єктами держвласності в ОПК.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА