10:47 08.09.2016

Розширення санкційного списку російських компаній націлене на усунення "лазівок"

2 хв читати
Розширення санкційного списку російських компаній націлене на усунення "лазівок"

Розширення списку санкцій міністерства торгівлі США у зв'язку з українською кризою не треба вважати посиленням обмежувальних заходів проти РФ, заявив представник держдепу Марк Тонер.

"Ми постійно працюємо над тим, щоб закрити "лазівки" (у санкційному режимі - ІФ) і зберегти рівень санкцій на тому самому рівні. Ці заходи не треба вважати ескалацією санкцій", - сказав він на брифінгу, коментуючи рішення міністерства торгівлі.

Раніше цього тижня повідомлялося, що низку російських високотехнологічних компаній, лідерів вітчизняної радіоелектроніки, включено до санкційного списку США.

Як зазначено в документі, розміщеному у вівторок в офіційному урядовому віснику "Федерал Реджістер", на підставі указу президента США Барака Обами від 16 березня 2014 року, що передбачає заморожування власності організацій, причетних, на думку США, до дестабілізації ситуації в Україні, 11 російських компаній вносяться до санкційного списку.

Таким чином, під американські санкції потрапили, зокрема, група компаній "Ангстрем" (провідний російський виробник мікроелектроніки - ІФ), зовнішньоекономічне об'єднання "Радіоекспорт", Пермська науково-виробнича приладобудівна компанія, компанія "Мікрон" (російський розробник і виробник інтегральних схем), один із лідерів з виробництва радіоелектронної апаратури "Мікран", науково-виробничий центр "Гранат", компанія "Технополь".

Раніше в Міністерстві торгівлі США оголосили, що підготували розширений список компаній, стосовно яких вводяться санкції у зв'язку з конфліктом в Україні. Перелік компаній, що потрапили до чорного списку, розміщено для ознайомлення на сайті урядового вісника.

У документі зазначено, що санкції Бюро промисловості та безпеки Мінторгівлі стосуватимуться 81 компанії та організації під 86 назвами. 75 назв належать до РФ, ще сім - до Криму, який у тексті позначений як частина України, ще по дві назви стосуються Індії та Гонконгу.

Санкції поширюються на компанії, "які, за даними адміністрації США, діють, завдаючи збитків національній безпеці або зовнішньополітичним інтересам США". Крім того, на думку Вашингтона, компанії та організації, що підпадають під санкції, порушують принципи міжнародного права та провокують конфлікт в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

Структури ЄС прагнуть розпочати 25 червня переговори про вступ України до союзу - ЗМІ

Порошенко привіз техніку підрозділам ППО та військової авіації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА