15:35 03.02.2016

Глава МЕРТ Абромавичус проти нової революції і пов'язує надії на злам системи із головними призначеннями

2 хв читати
Глава МЕРТ Абромавичус проти нової революції і пов'язує надії на злам системи із головними призначеннями

Злам корупційної системи в Україні та проведення необхідних реформ неможливі без нової революції за рахунок ефективних призначень на кілька головних позицій в державі, вважає міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус, який подав у середу відставку у зв'язку з неможливістю проводити реформи в поточних умовах.

"Не треба ніяких революцій. Кілька людей, які реально хочуть все зламати і все поміняти, призначити на дуже відповідальні позиції", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

А. Абромавичус констатував, що побороти беззаконня наразі не вдалося не лише в держкомпаніях, але і в судах, прокуратурі.

"А ДФС чого варто? – Найпростіша вимога: експортував – дайте вчасно і в повному обсязі назад ПДВ без відкату. І все одно це продовжується", – додав глава Мінекономрозвитку.

Він уточнив, що справа не лише в народному депутатові Ігорєві Кононенку, який лише одна з дійових осіб системи. За словами міністра, прийшовши в уряд, він очікував проблем з "червоними директорами", регіоналами, проте великим сюрпризом стало те, що деякі з нових політиків "полізли в держкомпанії".

Міністр розраховує, що його жорстка заява про відставку буде холодним душем для керівників країни, щоб Україна продовжила рухатися далі в бік демократії.

На його думку, нічого глобально не змінилося. "Ми або в двох кроках від прориву, або в двох кроках від провалу. Деякі такі призначення в уряді будуть дуже-дуже сильно впливати на те, куди ми рухаємося далі", – сказав А. Абромавичус, виступаючи за збереження в уряді міністрів-технократів.

Коментуючи відносини з прем'єром, глава МЕРТ назвав їх "чисто діловими". "Якогось достатнього доступу у мене до нього немає", – уточнив міністр.

За його словами, він обговорював з А. Яценюком тематику зміни керівництва "Електроважмашу" та Об'єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК), "де все подається через прокладки". А. Абромавичус повідомив, що наприкінці грудня зробив подання до уряду на звільнення керівника ОГХК Руслана Журила.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА