13:15 19.11.2015

Єврокомісар Ган: ЄС вже не потребує ротації кандидатів від Генпрокуратури комісії з антикорупційної прокуратури

2 хв читати
Єврокомісар Ган: ЄС вже не потребує ротації кандидатів від Генпрокуратури комісії з антикорупційної прокуратури

Європейський союз вже не потребує ротації представників комісії із відбору працівників антикорупційної прокуратури за квотою Генпрокуратури, заявляє єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнес Хан

"Щодо комітету з обрання антикорупційного прокурора – в ЄС дійсно було занепокоєння щодо окремих осіб за квотою генпрокурора", - зазначив він в інтерв'ю "Європейської правді".

"Але відбулися переговори президента Юнкера з президентом Порошенком після яких відбулася ротація", - зауважив Й. Ган.

"Після цього нових вимог ми поки що не маємо", - сказав єврокомісар.

Раніше "Європейська правда" повідомляла, що між українською владою з одного боку та ЄС і США з іншого точиться дискусія щодо складу конкурсної комісії з обрання антикорупційного прокурора. Останні наполягають, що присутність в її складі кількох прокурорів, зокрема заступника генпрокурора Юрія Севрука, може призвести до невизнання чесності конкурсу.

6 листопада на сайті Генпрокуратури з'явилася інформація про зміни в комісії, однак Ю. Севрук залишився у її складі.

Представництво Євросоюзу в Україні поширило заяву з цього приводу, в якому дало зрозуміти, що вважає свої вимоги невиконаними, пише "Європейська правда".

Як повідомлялося, у Transparency International Україна заявили, що генеральний прокурор Віктор Шокін намагається зробити новостворену Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру максимально залежною.

8 листопада представництво ЄС в Україні поширило заяву: "ЄС взяв до відома оголошення про зміну членів відбіркового комітету в рамках квоти Генерального прокурора. Євросоюз нагадує, що головна мета полягає в тому, щоб українські експерти повністю довіряли новим членам. Для того, щоб сприяти завершенню технічної частини відбору, Євросоюз погодився підтримати процес тестування антикорупційних прокурорів"

Також наголошується, що ЄС ніколи не коментував призначення членів відбіркового комітету Верховної Радою; також Євросоюз не вимагав заміни жодного члена відбіркового комітету, обраного українським парламентом.

"Призначення антикорупційного прокурора - це головна частина процесу створення ефективних антикорупційних структур в Україні", - зазначили в представництві.

У представництві ЄС нагадали, що після того, як українські експерти висловили своє занепокоєння з приводу призначення представників Генерального прокурора до відбіркової комісії щодо антикорупційного прокурора, ЄС також висловив стурбованістьзанепокоєння, на яке знову звернув увагу президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер під час телефонної розмови з президентом України Петром Порошенком минулого тижня. Він повторив це в своєму листі.

Президент України П. Порошенко очікує призначення антикорупційного прокурора до 30 листопада поточного, 2015 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

57% українців вважають, що Україна скоріше або повністю є демократичною країною - КМІС

Порошенко передав ЗСУ ще 5 комплексів РЕБ "Ай-Петрі"

Держдеп США анонсував поставки нових озброєнь України найближчими тижнями

Нардепи з "Євросолідарності" попросили главу СБУ відреагувати на виступ "Кварталу-95", який викликав обурення у військових

У другому турі президентських виборів і на парламентських виборах у Північній Македонії перемагає опозиція

Єврейська конфедерація України закликала Верховну Раду визнати ХАМАС терористичною організацією

Звання "Почесний громадянин Києва" присвоєно Валерію Залужному та Ліні Костенко - Кличко

Порошенко в Берліні представив план спільної перемоги над агресором і застеріг союзників – Путін не планує зупинятись в Україні

Стефанчук підписав розпорядження про допуск журналістів до Ради під час воєнного стану

Сі Цзіньпін підтримає мирну конференцію щодо України, якщо за її проведення виступатимуть і Москва, і Київ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА