14:05 12.02.2014

Влада має пояснити логіку розслідування розгону Майдану 30 листопада - Томенко

2 хв читати
Влада має пояснити логіку розслідування розгону Майдану 30 листопада - Томенко

Екс-голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов та екс-заступник секретаря РНБО Володимир Сівкович, щодо яких закрито провадження з приводу розгону Майдану 30 листопада, не повинні підпадати під загальну амністію, впевнений народний депутат фракції "Батьківщина" Микола Томенко.

"Точно під загальну (амністію - ІФ), на мій погляд, навіть з політичної точки зору, з точки зору пошуку компромісу, ми не можемо на це йти", - сказав він на прес-конференції в середу в Києві.

"Тому я очікую пояснення від влади, яка логіка далі буде в розслідуванні ( подій - ІФ ) 30 листопада", - додав М.Томенко.

Він також наголосив, що до розслідування події 30 листопада потрібно бути надзвичайно уважним. "Якщо просто без коментарів президента, генерального прокурора, міністра внутрішніх справ сьогодні залишиться інформація, що суд виправдав Попова, Сівковича - ситуація загострюється Я абсолютно в цьому впевнений", - пояснив парламентарій.

При цьому М.Томенко висловив думку, що якщо визнаний той факт, що ці особи не причетні до розгону Майдану 30 листопада, "вони не давали вказівки, але є люди в "Беркуті" або ще десь, які причетні, або в міністерстві і так далі".

Як повідомлялося, близько 4-ї години ранку 30 листопада 2013 року бійці спецпідрозділу "Беркут" жорстоко розігнали людей з майдану Незалежності, що виступали проти паузи в євроінтеграції. Кадри з розгоном Євромайдану шокували українців і світову громадськість. 30 листопада обурені українці почали збиратися на Михайлівській площі. Акції протесту тривають досі.

Генеральна прокуратура України 14 грудня 2013 повідомила про вручення підозр у перевищенні службових повноважень В.Сівковичу, О.Попову, екс-начальнику столичного главку міліції Валерію Коряку та його заступнику Петру Федчуку. Згідно з повідомленням, 13 грудня О.Попов дав свідчення про свої дії в ніч на 30 листопада, а наступного дня президент України Віктор Янукович усунув його з посади голови КМДА. Крім того , були відсторонені В.Сівкович, В.Коряк і П.Федчук.

8 січня стало відомо, що начальнику одного з управлінь ГУ МВС України в Києві в оголошено про підозру у перевищенні службових повноважень під час подій від 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності. Генпрокуратура не назвала прізвища цього керівника.

27 січня президент України звільнив О.Попова з посади голови КМДА.

12 лютого кримінальне провадження щодо О.Попова, В.Сівковича та інших осіб, які обвинувачувалися у перевищенні влади у зв'язку з подіями в ніч 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності, було закрито за рішенням суду у зв'язку з дією закону про амністію.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Можлива загибель Раїсі може мати серйозні наслідки для Ірану, вважають в Інституті вивчення війни

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА