11:40 26.11.2013

Голодовка Тимошенко з вимогою підписання угоди з ЄС навряд чи дасть очікуваний результат - думка

2 хв читати

Екс-прем'єр України Юлія Тимошенко, оголосивши голодовку з вимогою до української влади підписати угоду про асоціацію Україна-ЄС, навряд чи зможе досягти успіху своїми діями, вважає голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"У такий спосіб (голодовкою - ІФ) Юлія Тимошенко передусім хоче висловити політичну й моральну солідарність з учасниками Євромайдану, підкреслити драматизм своєї особистої участі в боротьбі за євроінтеграцію. Але при цьому потрібно пам'ятати, що це не перша голодовка Юлії Тимошенко. Рік тому вона вже протестувала так само проти фальсифікацій на парламентських виборах. Тоді її голодовка завершилася безрезультатно. Й нині результат цієї акції може бути таким самим", - сказав політолог у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

На його думку, влада навряд чи погодиться на виконання вимог Ю.Тимошенко. "Є політичний ризик і в повторному використанні такої форми протесту як голодовка", - вважає В.Фесенко.

"Голодовка - це надзвичайна форма протесту, коли людина ризикує своїм здоров'ям, а іноді - й життям. Якщо ця форма протесту повторюється, нехай навіть через рік, то зменшується її надзвичайний і гостро драматичний статус, а політичні супротивники почнуть сіяти сумніви та підозри щодо самого факту голодовки. Як і минулого разу, виникне проблема гідного виходу з цієї протестної акції", - вважає політолог.

Проте, незважаючи на ці ризики, Ю.Тимошенко намагається "загострити ситуацію навколо теми свого здоров'я, прагнучи привернути увагу не лише до необхідності підписання угоди про асоціацію з ЄС, а й до проблеми свого звільнення, хоч би у формі лікування за кордоном", наголошує В.Фесенко.

Як повідомлялося, напередодні захисник екс-прем'єра Сергій Власенко зачитав листа Ю.Тимошенко зі сцени Європейської площі в Києві про те, що вона оголосила голодовку з вимогою до української влади підписати угоду про асоціацію Україна-ЄС.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА