16:16 06.11.2013

Громадські організації ініціюють повернення Україні корупційних коштів Лазаренка

3 хв читати

Громадські неурядові організації продумали міжнародний механізм повернення Україні корупційних коштів екс-прем'єра Павла Лазаренка: звернулися до департаменту юстиції США та ініціюють створення фонду, куди буде спрямовано кошти після позитивного рішення американського суду щодо конфіскації $250 млн.

"Щоб повернути ці кошти, ми продумали міжнародний механізм. Ми звернулися з офіційною петицією до департаменту юстиції США", - розповіла виконавчий директор "Центру протидії корупції" Дарина Каленюк у середу на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

За її словами, п'ять громадських організацій підписали меморандум про взаєморозуміння між представниками громадянського суспільства України, об'єднаних ідеєю повернення коштів, вкрадених П.Лазаренком із держбюджету.

Д.Каленюк розповіла, що департамент юстиції США взяв до розгляду петицію громадських організацій із запропонованим у ній механізмом повернення грошей П.Лазаренка за допомогою створення незалежного благодійного фонду з міжнародною наглядовою радою.

Виконавчий директор "Центру протидії корупції" зазначила, що інших відомих спроб представників української сторони повернути кошти П.Лазаренка не було. Такий механізм повернення корупційних коштів державі, за словами Д.Каленюк, було впроваджено в Казахстані у 2007 році.

"Судовий процес у США щодо конфіскації грошей Лазаренка триває ще з 2004 року й досі не вирішений. Причина такої затримки спровокована низкою позовів від різних третіх осіб, які в суді заявили про своє право на гроші Лазаренка. Серед цих позивачів - діти П.Лазаренка, ліквідатори банку в Антигуа, "Газпром" і UTICo", - додала, у свою чергу, керівник каліфорнійської юридичної компанії Offshore Investigations, член ради директорів Міжнародної асоціації з повернення активів Лінда Кендлер.

Учасники ініціативи повернення держкоштів, украдених П.Лазаренком, вважають, що уряд України, який публічно говорить про намір повернути викрадені кошти, має звернутися до департаменту юстиції з підтримкою ініціативи громадських організацій створити такий фонд.

Як повідомлялося, П.Лазаренко, який провів в ув'язненні понад 10 років за фінансові махінації, 1 листопада 2012 року вийшов з американської в'язниці Terminal Island на волю. У США українського екс-прем'єра обвинувачували у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом і переказаних на зарубіжні рахунки в 1994-1999 роках. У серпні 2006 року каліфорнійський суд засудив його до дев'яти років в'язниці за відмивання грошей та інші злочини.

У Генпрокуратурі України тоді заявляли, що варто П.Лазаренку повернутися в Україну, і його заарештують. Адвокати екс-прем'єра уточнюють, що в Україні слідчі йому інкримінують близько 50 кримінальних епізодів: дачу хабара, привласнення коштів і зловживання становищем.

8 листопада минулого року стало відомо, що П.Лазаренко подав клопотання до імміграційного суду Сан-Франциско про надання йому тимчасового статусу на право перебування на території США. Термін дії його службового та дипломатичного паспортів закінчився, після чого його помістили в ізолятор тимчасового тримання, де перебувають люди з простроченими візами й іншими проблемами з міграційним законодавством.

На початку листопада поточного року адвокат П. Лазаренко Віктор Чевгуз повідомив про можливість депортації його підзахисного зі США. При цьому він висловив сумнів, що П.Лазаренко повернеться в Україну, оскільки проти нього можуть відновити порушені раніше справи.

Днями стало відомо, що Міністерство доходів і зборів України розпочало судовий процес у США та Швейцарії для захисту інтересів держави Україна у справі про розкрадання $200 млн, в незаконному привласненні яких підозрюють групу осіб, зокрема українських екс-прем'єрів Юлію Тимошенко і П.Лазаренка. Міндоходів доручило міжнародній юридичній фірмі Lawrence Graham представляти їхні інтереси в майбутніх судових процесах у низці країн світу і вжити всіх необхідних заходів для найкращого захисту інтересів держави Україна.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко закликав об’єднати зусилля держави і суспільства навколо будівництва фортифікацій

Посольство Сербії в Україні відновить роботу вперше з березня 2022 року, також незабаром відбудеться українсько-сербський бізнес-форум - Кулеба після перемовин з Вучичем

КМІС: 40% опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії впевнені, що у війні переможе Україна

57% українців вважають, що Україна скоріше або повністю є демократичною країною - КМІС

Порошенко передав ЗСУ ще 5 комплексів РЕБ "Ай-Петрі"

Держдеп США анонсував поставки нових озброєнь України найближчими тижнями

Віталій Кличко зустрівся з послами країн G7 та ЄС з нагоди Дня Європи

Нардепи з "Євросолідарності" попросили главу СБУ відреагувати на виступ "Кварталу-95", який викликав обурення у військових

У другому турі президентських виборів і на парламентських виборах у Північній Македонії перемагає опозиція

Єврейська конфедерація України закликала Верховну Раду визнати ХАМАС терористичною організацією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА