08:12 06.01.2022

За 2021 рік в Україні проведено рекордну кількість трансплантацій – 306 операцій

2 хв читати
За 2021 рік в Україні проведено рекордну кількість трансплантацій – 306 операцій

За минулий рік в Україні проведено рекордну кількість трансплантацій – 306 операцій, планується подальше збільшення їх кількості, повідомив голова парламентського комітету здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький після відвідин з міністром охорони здоров'я Віктором Ляшком та губернатором Київської області Василем Володіним Центра трансплантації органів Київської обласної клінічної лікарні.

"За минулий рік в Україні проведено рекордну кількість трансплантацій – 306 операцій. Одним із лідерів за кількістю проведених хірургічних втручань стала обласна лікарня: за 8 місяців 2021 року медики провели 41 операцію з пересадки нирки. Більше в країні зробили лише два заклади – Національний інститут хірургії та трансплантології імені Шалімова та Клінічна лікарня швидкої допомоги Львова", – написав він на своїй сторінці у Facebook у середу ввечері.

Радуцький нагадав, що навесні заклад придбав на 10,5 млн грн необхідного обладнання для проведення операцій, зокрема 2 мобільні апарати УЗД. "Технічна база дозволяє медикам проводити складні операції з пересадки органів", – наголосив він.

Голова Комітету зазначив, що відбулося спрощення процедур забору органів.

"Минулого року 15 сімей дали згоду на мультиорганне вилучення органів (7 сердець, 7 печінок та 3 нирки направили до інших клінік, де вони були успішно пересаджені). Що є досить високим показником", – наголосив Радуцький.

Також, за його словами, все ще залишаються деякі питання, такі як формування запасу ліків для пацієнтів після трансплантації, кадровий дефіцит та післяопераційний нагляд.

"На 2022 рік заклад має амбітні плани: здійснити 50-60 операцій, почати проводити пересадку печінки. Потенціал розвитку лікарні є досить високим", - написав Радуцький.

Він акцентував, що до обласної лікарні доставляють постраждалих після ДТП, нещасних випадків, надзвичайних ситуацій, саме тому заклад має постійний приплив донорів і можливість проводити більше операцій.

Крім того, Київська обласна клінічна лікарня потрапила до переліку закладів, що увійшли до програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво". Через два роки заплановано повну реконструкцію закладу, зокрема будівництво вертолітного майданчика для аеромедичної евакуації.

"Хочу повідомити, що сьогодні сталася важлива подія – президент підписав закон нашого Комітету (№ 1967-IX), який допоможе медикам у роботі. Документ передбачає затвердження нової процедури згоди на посмертне донорство (через застосунок "Дія"), удосконалює алгоритми підбору пари Донор -Реципієнт, що розширює коло осіб, які можуть схвалювати рішення про вилучення органів, встановлює перехід від пілотного проекту трансплантації до фінансування галузі з 2023 року через програму медичних гарантій", – сказано у повідомленні.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мобільні медбригади ТЧХУ за місяць надали допомогу понад 2100 жителям віддалених місць Черкаської області

AstraZeneca вилучає з обігу вакцину проти COVID-19

В Україні не зафіксовано жодного випадку несприятливих наслідків після вакцинації проти COVID-19 - Кузін

Алгоритми ШІ можуть підвищити точність діагностики, але повноцінно замінити медика наразі не можуть - експерти

МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску роботи закону про медканабіс

Клініки ще семи європейських країн готуються приєднатися до програми міжнародного медичного партнерства

Фонд Порошенка купив кисневу барокамеру для лікування поранених і профінансував ремонт відділення

USAID запустив два проєкти відновлення медінфраструктури в Харківській і Запорізькій областях

53% відсотки опитаних українців вважають, що загроза здоров'ю від коронавірусу була перебільшена - опитування "Рейтингу"/Gallup Int.

Сучасні карети швидкої допомоги від партнерів із Німеччини доставлять на Херсонщину - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА