18:00 20.05.2021

Прямі контракти з виробниками ковідних вакцин мають перевагу у швидкості постачань перед агрегаційними механізмами - СЕО "МЗУ"

1 хв читати
Прямі контракти з виробниками ковідних вакцин мають перевагу у швидкості постачань перед агрегаційними механізмами - СЕО "МЗУ"

Прямі контракти з виробниками ковідних вакцин мають перевагу у швидкості постачань перед агрегаційними механізмами, вважає гендиректор ДП "Медичні закупівлі України" (МЗУ) Арсен Жумаділов.

Коментуючи закупівлі вакцин від COVID-19 під час конференції "Жити сьогодні" в Києві в середу, Жумаділов наголосив, що серед плюсів агрегації закупівель на міжнаціональному рівні є, зокрема, нижчі закупівельні ціни, ніж під час закупівель за прямими контрактами. "Про це свідчить, зокрема, ініціатива COVAX, за якою виробники постачають свою вакцину за цінами, нижчими, ніж за прямими контрактами", - сказав він.

Водночас серед мінусів агрегації закупівель Жумаділов назвав те, що "такі інструменти повільніші".

"Ми бачимо, що відбувається ось що: ті контракти, які укладали безпосередньо уряди з виробниками, вони, як правило, уже або виконані в повному обсязі, або перебувають на високій стадії виконання. Але ті контракти, які були укладені через агрегаційні механізми, ще в процесі виконання. Моє розуміння, що все-таки в умовах, коли ми пріоритезуємо швидкість, ми мали б віддати перевагу прямим контрактам із виробниками", - сказав він.

Жумаділов зазначив, що вакцину CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Life Sciences ДП "МЗУ" закупило за кошти держбюджету 2020 року.

"За кошти 2021 року було ухвалено рішення передати закупівлі міжнародній організації. Я не знаю, на якій стадії перебуває їх постачання", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В Україні не зафіксовано жодного випадку несприятливих наслідків після вакцинації проти COVID-19 - Кузін

Алгоритми ШІ можуть підвищити точність діагностики, але повноцінно замінити медика наразі не можуть - експерти

МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску роботи закону про медканабіс

Клініки ще семи європейських країн готуються приєднатися до програми міжнародного медичного партнерства

Фонд Порошенка купив кисневу барокамеру для лікування поранених і профінансував ремонт відділення

USAID запустив два проєкти відновлення медінфраструктури в Харківській і Запорізькій областях

53% відсотки опитаних українців вважають, що загроза здоров'ю від коронавірусу була перебільшена - опитування "Рейтингу"/Gallup Int.

Сучасні карети швидкої допомоги від партнерів із Німеччини доставлять на Херсонщину - ОВА

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

Рада ухвалила в цілому закон щодо наглядових рад медзакладів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА