17:34 31.03.2023

49 народних депутатів звернулися до КС щодо Угоди між Україною та РФ стосовно Чорноморського флоту, просять визнати її неконституційною

2 хв читати
49 народних депутатів звернулися до КС щодо Угоди між Україною та РФ стосовно Чорноморського флоту, просять визнати її неконституційною

До Конституційного Суду України (КС) надійшло конституційне подання 49 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, повідомляє пресслужба КС.

"До Конституційного Суду України 31 березня 2023 року надійшло конституційне подання 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 21 квітня 2010 року, ратифікованої законом України від 27 квітня 2010 року №2153-VI "Про ратифікацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування флоту Російської Федерації на території України" (далі - Угода)", - ідеться в повідомленні КС у телеграм-каналі в п'ятницю.

На думку суб'єкта права на конституційне подання, "є підстави для визнання угоди неконституційною".

Як зазначено в повідомленні, суб'єкт права на конституційне подання вважає, що оскаржувана угода не відповідає частині 7 статті 17 Основного закону України, а також стверджує, що зазначена угода суперечить принципам забезпечення національної безпеки.

Крім того, народні депутати України наголошують на відсутності нормативно-правової бази для вчинення міжнародної угоди такого змісту.

Серед народних депутатів, які поставили підписи під поданням до КС: Михайло Радуцький (фракція "Слуга народу"), Ірина Фріз ("Європейська солідарність"), Ярослав Юрчишин ("Голос"), Лариса Білозір (група "Довіра), Оксана Савчук (позафракційна).

Угода між Україною та РФ з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України (у ЗМІ її часто називають "Харківськими угодами") - угода між Україною та РФ, підписана 21 квітня 2010 року в Харкові президентом України Віктором Януковичем і президентом Росії Дмитром Медведєвим. Згідно з угодою, термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації в Севастополі продовжено з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на п’ять років, якщо будь-яка сторона не висловить своєї думки.

Ратифікована Верховною Радою і Державною думою РФ 27 квітня 2010 року.

Державна дума РФ денонсувала угоду в односторонньому порядку 31 березня 2014 року, після анексії Криму.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фракція "Слуги народу" ухвалила рішення про необхідність поділу повноважень Мінвідновлення - Безгін

Спортсмени можуть допомогти в залученні більшої кількості країн до Глобального саміту миру - Єрмак

Кабмін передав Міноборони повноваження Генштабу щодо погодження бронювання

У Львівській області чоловік загинув унаслідок вибуху гранати

Зеленський підписав Укази про призначення понад 100 суддів

Зеленський: Кремль відзначив день завершення Другої світової війни своїм нацизмом – масованим ударом по Україні

Зеленський: Зрив будь-яких спроб наступальних дій РФ – це нагальний пріоритет

Зеленський провів телефонну розмову із прем'єр-міністром Саудівської Аравії

Окупанти за добу завдали 59 ракетних і 55 авіаударів по Україні, обстріляли понад 110 населених пунктів

Росіяни обстріляли Запорізький район, постраждала жінка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА