17:09 25.01.2023

ЄСПЛ ухвалив рішення про прийнятність справи "Україна та Нідерланди проти Росії" про злочини РФ із 2014 року

2 хв читати
ЄСПЛ ухвалив рішення про прийнятність справи "Україна та Нідерланди проти Росії" про злочини РФ із 2014 року

Європейський суд з прав людини у середу оголосив своє рішення про прийнятність міждержавної справи "Україна та Нідерланди проти Росії", повідомляє заступник міністра юстиції України Ірина Мудра.

"Велика Палата Європейського суду з прав людини визнала заяви №8019/16, №43800/14, №28525/20 (об’єднані в одну справу) частково прийнятними. Це рішення є остаточним. Після нього Велика Палата згодом винесе рішення по суті справи", - написала Мудра у фейсбуці.

Вона зазначила, що це перша справа щодо захоплення східної України у 2014 році та чергове судове рішення про притягнення РФ до міжнародної правової відповідальності.

"Справа стосується адміністративної практики порушень Росією прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей з 2014 року (заява №8019/16), викрадення та спроб незаконного вивезення дітей-сиріт з Донецької та Луганської областей на територію РФ (заява №43800/14). Крім того, у зазначеній справі Україною та Королівством Нідерланди були заявлені, зокрема, скарги стосовно збиття малайзійського "Боїнгу" рейсу МН17 у 2014 році над тимчасово окупованою територією Донецької області (заява №28525/20). У 2020 році три міждержавні справи були об’єднані в одну "Україна та Нідерланди проти Росії", - написала заступник міністра юстиції.

За словами Мудрої, це рішення ЄСПЛ допоможе притягненню до відповідальності РФ за дії, які призвели до масових порушень прав людини на сході України, і зупинити ці порушення, на скільки це можливо. Також воно сприятиме підтримці індивідуальних позовів громадян і компаній проти РФ і в ЄСПЛ, і в інвестиційних арбітражах, і буде основою, на якій індивідуальні справи, справи в арбітражах рухатимуться далі, щоб заявники могли стягувати компенсації з РФ.

Також це рішення, за її словами, стане "зброєю для подальших переговорів із Росією (коли буде, з ким і про що), і з нашими міжнародними партнерами". "Такі рішення можуть бути використаними для дипломатичного тиску на Росію, запровадження додаткових санкцій різного рівня, а також доведення відповідальності РФ щодо порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях", - наголосила заступник міністра.

Мудра наголосила, що вироки ЄСПЛ не мають терміну давності.

Заступник міністра також повідомила, що станом на 23 січня 2022 року у провадженні ЄСПЛ перебуває загалом п'ять міждержавних справ України проти РФ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄС згорнув військову навчальну місію в Малі

Верховний лідер Ірану про аварію президентського гелікоптера: жодних заворушень у країні не буде

Унаслідок ворожих обстрілів Вовчанська одна людина загинула, троє поранені

У Харківській області 20 травня оголошено Днем жалоби

Велика Британія передала Україні 80 ракет ППО, понад 1 млн боєприпасів, дрони та системи розмінування

Окупанти втратили на харківському напрямку 1,5 тис. особового складу і 263 одиниці техніки

На фронті найскладніша ситуація на сіверському напрямку, на краматорському і придніпровському атак стало менше

Окупанти завдали удару по Тягинці Херсонської області, поранено місцеву жительку

Графіки погодинних відключень введуть для всіх регіонів України в понеділок

ЗС України за минулий тиждень зміцнили позиції на Харківщині та ефективно протистоять ворогу під Часовим Яром

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА