10:06 25.10.2022

Українці назвали найбільш дружніми країнами Польщу, Литву, Велику Британію, США та Канаду – соцопитування

2 хв читати

Польща, Литва, Велика Британія, США та Канада є найбільш дружніми до України державами, на думку українців, свідчать результати соціологічного опитування "Ставлення українців до іноземних країн", проведеного соціологічною групою "Рейтинг" 8-9 жовтня.

Зокрема, однозначно дружніми і скоріше дружніми ці країни вважають від 97% (Польща) до 86% (Канада) українців, недружнє ставлення зафіксовано на рівні, нижчому від статистичної похибки.

Також дружніми українці вважають Фінляндію, Швецію, Данію, Францію, Швейцарію, Німеччину, Японію. Дружніми вважають від 74% (Фінляндія) до 55% (Японія), нейтральними від 18% до 31%, недружніми – від 0 до 5%.

Близько половини опитаних вважають дружніми Туреччину та Казахстан, ще близько 40% вважають ці дві країни нейтральними стосовно України, недружніми – близько 5%.

Китай наразі залишається для українців переважно нейтральною країною (так вважають 63%), ще 16% назвали її "скоріше ворожою" і лише 9% - однозначно чи скоріше дружньою.

Угорщина з "дружніх" перейшла у стан "ворожих" - такою її вважає 41%, нейтральною - 26%, дружньою - 21%.

Білорусь та РФ для 85% та 97% українців, відповідно, – ворожі країни. Водночас 3% опитаних вважають Білорусь дружньою країною (РФ – близько 0), а 8% нейтральною (РФ – 1%). Також 29% обрали щодо Білорусі відповідь "скоріше ворожа" замість "однозначно ворожа" (до РФ – лише 4%).

За останні місяці покращилося ставлення українців до Канади, Польщі, Литви, Великої Британії та США. Не змінилося – до Франції. Натомість зросло нейтральне ставлення до Туреччини. Також зберігається тенденція до погіршення ставлення до Китаю, особливо порівняно з даними 2021 року.

Під час дослідження методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонне інтерв'ю з використанням комп'ютера) було опитано 1000 респондентів віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування не було українського мобільного зв’язку. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 3,1%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова УІНП про народні меморіали на майдані Незалежності та біля стіни Свято-Михайлівського монастиря: Потрібно запропонувати якісну альтернативу

Голова УІНП сподівається, що київська влада або якийсь меценат усе-таки створять Музей монументальної пропаганди

Голова УІНП вважає за необхідне обмежити запровадження нових пам'ятних дат до закінчення російсько-української війни

Найближчі дні в Україні будуть теплими, в деяких областях пройдуть невеликі дощі

Для Національного пантеону українських героїв знайшли нове знакове місце в центрі Києва - голова УІНП

Дробович про ідею перейменувати "Батьківщину-Мати" на "Україну-Мати": Наразі такої необхідності немає

Окупанти завдали ударів по Миргородському району, інфраструктуру не пошкоджено - обладміністрація

Голова УІНП виступає за початок створення Музею історії російсько-української війни, але не знає, чи достатньо для цього ресурсів

СБУ затримала інформатора РФ, який готував "прорив" рашистів на одній із найгарячіших ділянок фронту Донецької області

Арку дружби народів не обов'язково демонтувати, якщо місто і громада її по-справжньому переозначать - голова УІНП Дробович

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА