07:45 31.08.2022

Запуск американської місії "Артеміда-1" до Місяця заплановано на 3 вересня

2 хв читати
Запуск американської місії "Артеміда-1" до Місяця заплановано на 3 вересня

Запуск космічного корабля Orion за допомогою ракети-носія Space Launch System (SLS) до Місяця в рамках американської місії "Артеміда-1" запланований на 3 вересня, повідомило Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA).

"Тепер ми плануємо запуск місії "Артеміда-1" до Місяця на 3 вересня. Двогодинне стартове вікно відкриється о 14:17 за Східним узбережжям США", - повідомило управління в соцмережах.

Раніше запуск місії планувалося здійснити 29 серпня, проте зворотний відлік часу було зупинено за 40 хвилин до старту, а потім скасовано. В американському космічному відомстві повідомили, що причиною скасування став витік рідкого водню, виявлений при заправці нової американської надважкої ракети-носія SLS.

Під час пресконференції NASA, що відбулася у четвер, керівник програми SLS Джон Ханікатт повідомив, що дані про неполадки з двигуном могли з'явитися через неправильну роботу встановленого на ньому датчика. Він додав, що команда фахівців продовжує аналізувати дані та доопрацьовує план запуску.

У разі негоди у планований день старту наступною датою старту NASA розглядає 5 вересня.

Запуск планується здійснити зі стартового майданчика 39B космічного центру імені Кеннеді на мисі Канаверал у Флориді.

У рамках тестової місії Artemis 1 космічний корабель Orion у непілотованому режимі повинен буде попрямувати до Місяця та пробути на його орбіті кілька тижнів. Потім корабель повинен буде повернутися до Землі і приводнитися в Тихому океані біля берегів Каліфорнії.

Тестовий політ повинен продемонструвати готовність ракети SLS і корабля Orion до виконання пілотованої місії.

Ракета-носій SLS, розроблена корпорацією Boeing, наразі є найпотужнішою у світі. У базовій версії вона здатна виводити на орбіту 95 тонн корисного навантаження. Перспективні модифікації ракети-носія мають забезпечити збільшення вантажопідйомності до 130 тонн.

За планом американського космічного агентства, у 2024 році планується здійснити місію Artemis 2, в рамках якої до Місяця вирушить екіпаж у складі чотирьох астронавтів. Пілотований корабель повинен здійснити обліт природного супутника Землі. Після виконання тривалого космічного польоту корабель Orion, що спускається, з астронавтами приводниться в Тихому океані. У рамках місії Artemis 3, запланованої у 2025 році, американські астронавти мають висадитися на поверхню Місяця.

Програма Artemis була оприлюднена у вересні 2020 року. Її головна мета - повернення через 53 роки після останньої місії американських астронавтів на місячну поверхню, будівництво близькомісячної станції та підготовка умов для можливої колонізації Місяця в майбутньому.

За даними американських експертів товариства The Planetary Society, NASA розробляло ракету-носій SLS та космічний корабель Orion протягом 17 років. На ці цілі агентство витратило близько 50 млрд доларів.

 

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Найближчі дні в Україні будуть теплими, в деяких областях пройдуть невеликі дощі

Для Національного пантеону українських героїв знайшли нове знакове місце в центрі Києва - голова УІНП

Дробович про ідею перейменувати "Батьківщину-Мати" на "Україну-Мати": Наразі такої необхідності немає

Окупанти завдали ударів по Миргородському району, інфраструктуру не пошкоджено - обладміністрація

Голова УІНП виступає за початок створення Музею історії російсько-української війни, але не знає, чи достатньо для цього ресурсів

СБУ затримала інформатора РФ, який готував "прорив" рашистів на одній із найгарячіших ділянок фронту Донецької області

Арку дружби народів не обов'язково демонтувати, якщо місто і громада її по-справжньому переозначать - голова УІНП Дробович

Голова УІНП: Пам'ять про Другу світову війну надзвичайно важлива і цінна для нашої спільноти

Шестеро постраждалих унаслідок недільних обстрілів Харківської області у важкому стані - ОВА

У МИРГОРОДІ ЧУТИ ВИБУХИ. У ВСІЙ УКРАЇНІ ОГОЛОШЕНО РАКЕТНУ НЕБЕЗПЕКУ - ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛИ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА