20:58 07.05.2021

Третина дорослих українців не вживають алкоголь взагалі, ще третина п'ють менше одного разу на місяць

2 хв читати
Третина дорослих українців не вживають алкоголь взагалі, ще третина п'ють менше одного разу на місяць

Алкогольні напої вживають 66% опитаних українців, свідчать результати соціологічного опитування "Споживання алкоголю в Україні", проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 25-27 квітня.

При цьому 33% респондентів користуються ним рідше, ніж раз на місяць, 26% - кілька разів на місяць, 7% - кілька разів на тиждень, 1% - щодня. 32% опитаних взагалі не вживають алкогольних напоїв.

Як наголошується у прес-релізі, частіше алкоголь вживають чоловіки, молодь і люди середнього віку і більш забезпечені. Чоловіки в будь-якому віці споживають алкоголь частіше, ніж жінки. До того ж жінки вдвічі частіше ніж чоловіки споживають вино. Також вони частіше п'ють домашні та ігристі вина. А серед чоловіків найпопулярнішим є пиво (40%), а також горілка (31%). Також чоловіки частіше споживають коньяк, віскі і самогон.

Найпопулярнішими алкогольними напоями серед опитаних, які вживають алкоголь, є вино (36%) і пиво (29%). Горілку вживають 20%, коньяк - 17%, домашні вина, настоянки - 14%, шампанське, ігристі вина - 12%, віскі - 7%, самогон - 6%. Такі напої як сидр, ром, наливки або настоянки, вермут, коктейлі, джин, лікери вживають 1-2%.

Вино частіше споживають на заході і в центрі країни. Також на заході України більш поширені домашні вина, настоянки і самогон. На сході частіше вибирають горілку. Молодь частіше споживає пиво і вино, люди старшого віку - горілку, коньяк, домашні вина і настоянки, а також самогон. Вино ж користується популярністю у будь-якому віці.

Найчастіше вживають алкоголь на честь свята або події (67%). Щоб добре провести час з близькими споживають спиртне 30%, щоб розслабитися, підняти настрій - 24%. Серед інших приводів: щоб насолодитися смаком - 9%, добре підходить до страв - 8%, корисно для здоров'я - 7%, допомагає заснути - 4%.

54% опитаних вважають, що існують безпечні дози алкоголю, нешкідливі для здоров'я, водночас 45% із цим не згодні. Менш шкідливими алкогольними напоями кожен третій опитаний назвав вино, кожен п'ятий - домашні вина. Лише 10% вважають, що менш шкідливим алкоголем є горілка, 8% - пиво, 6-7% - називали коньяк і самогон. Чверть переконані, що всі алкогольні напої шкідливі. Жінки менш шкідливим напоєм назвали вина, а також домашні вина і настоянки. Відповідно чоловіки менш шкідливими вважають горілку, пиво, самогон.

Загалом під час дослідження методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів було опитано 1500 респондентів віком від 18 років і старше з усіх підконтрольних уряду регіонів країни. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,5%

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова УІНП сподівається, що київська влада або якийсь меценат усе-таки створять Музей монументальної пропаганди

Голова УІНП вважає за необхідне обмежити запровадження нових пам'ятних дат до закінчення російсько-української війни

Найближчі дні в Україні будуть теплими, в деяких областях пройдуть невеликі дощі

Для Національного пантеону українських героїв знайшли нове знакове місце в центрі Києва - голова УІНП

Дробович про ідею перейменувати "Батьківщину-Мати" на "Україну-Мати": Наразі такої необхідності немає

Окупанти завдали ударів по Миргородському району, інфраструктуру не пошкоджено - обладміністрація

Голова УІНП виступає за початок створення Музею історії російсько-української війни, але не знає, чи достатньо для цього ресурсів

СБУ затримала інформатора РФ, який готував "прорив" рашистів на одній із найгарячіших ділянок фронту Донецької області

Арку дружби народів не обов'язково демонтувати, якщо місто і громада її по-справжньому переозначать - голова УІНП Дробович

Голова УІНП: Пам'ять про Другу світову війну надзвичайно важлива і цінна для нашої спільноти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА