07:34 06.03.2021

Росія виходить із угоди з США в рамках проекту ВЗУ-НЗУ, що завершилася у 2013 році

1 хв читати
Росія виходить із угоди з США в рамках проекту ВЗУ-НЗУ, що завершилася у 2013 році

Росія виходить з угоди, що регулювала поставки гексафториду урану зі США в рамках російсько-американського проекту ВЗУ-НЗУ про утилізацію збройового урану, що завершився в 2013 році.

Угода між Мінатомом РФ і Міненерго США щодо переміщення вихідного матеріалу в Російську Федерацію від 24 березня 1999 року припиняє свою дію урядового розпорядження від 2 березня 2021 р N518-р, опублікованого в п'ятницю на офіційному інтернет-порталі правової інформації.

Держкорпорації "Росатом" за участю МЗС РФ доручено повідомити американську сторону щодо прийнятого рішення.

Угода від 1999 року регулювала поставки гексафториду урану, переданого в Росію із США.

В "Росатомі" не стали коментувати документ.

Росія і США підписали угоду про переробку і продаж 500 тонн збройового урану, витягнутого з російських ядерних боєголовок (угода ВЗУ-НЗУ), у лютому 1993 року. Переданий у розведеному вигляді уран призначений для використання як паливо для комерційних АЕС. У рамках угоди ВЗУ-НЗУ підприємства "Росатома" переробляли збройовий уран, визнаний надлишковим у РФ, у низькозбагачений, придатний для цивільної ядерної енергетики, а потім постачали його в США. Одна зі складових ціни поставок - вартість роботи поділу. Уповноваженим агентом РФ з продажу урану в рамках контракту є "Техснабекспорт".

Дія контракту закінчилася в 2013 році. Повідомлялося, що дохід російської сторони за контрактом ВЗУ-НЗУ склав близько $17 млрд.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА