14:45 04.02.2021

Правоохоронці заблокували один із найбільших у світі фішингових сервісів, від атак якого постраждали банки 11 країн

2 хв читати
Правоохоронці заблокували один із найбільших у світі фішингових сервісів, від атак якого постраждали банки 11 країн

За результатами міжнародної спецоперації правоохоронних органів України, а також правоохоронних органів США та Австралії припинено діяльність одного з найбільших у світі фішингових сервісів для атак на фінансові установи різних країн.

"За даними слідства, хакер із Тернопільщини розробив фішинговий пакет і спеціальну адміністративну панель до нього, які були націлені на веб-ресурси банків та їхніх клієнтів. Адмінпанель дозволяла контролювати облікові записи користувачів, які зареєструвалися на скомпрометованих ресурсах та вводили свої платіжні дані, які в подальшому отримували хакери. Для демонстрації функціоналу та продажу своїх розробок він створив власний інтернет-магазин у мережі DarkNet", - повідомляє Офіс генпрокурора.

Встановлено, що від фішингових атак постраждали фінансові установи Австралії, Іспанії, США, Італії, Чилі, Нідерландів, Мексики, Франції, Швейцарії, Німеччини і Великої Британії. За попередніми даними, збитки сягають десятків мільйонів доларів США.

"За результатами аналізу іноземних правоохоронців, понад 50% усіх фішингових атак у 2019 році в Австралії було здійснено саме завдяки розробці тернопільського хакера", - йдеться в повідомленні.

Правоохоронці здійснили п'ять санкціонованих обшуків на території Тернопільської області, під час яких вилучено комп'ютерну техніку, мобільні телефони і жорсткі диски.

У результаті огляду вилученої комп'ютерної техніки встановлено більше ніж 200 активних покупців шкідливого програмного забезпечення. За попередніми даними, хакер не тільки збував свою продукцію клієнтам у всьому світі, а й надавав технічну підтримку під час здійсненні фішингових атак. Наразі вирішують питання про повідомлення фігуранту про підозру.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку, а також створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збуту (ч. 2 ст. 361, ч. 2. ст. 361-1 КК України) триває.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

СБУ затримала блогерів, які знімали провокаційні стрими про ЗСУ

Уночі 12 травня в деяких областях України заморозки на поверхні ґрунту

Виплати 70 тис. грн для військовослужбовців розпочнуть після надходження до Міноборони документів про їх перебування 30 днів на передовій - Шмигаль

Унаслідок ворожого обстрілу в Сумській області загинула жінка, поранено її онуку

У поминальні дні біля кладовищ чергуватиме поліція, можливі вибіркові перевірки

Угода про членство України в ЄС не повинна містити жодних обмежень щодо територіального застосування - Стефанішина

Чехія передала перший тренажер винищувача F-16 до однієї з бригад тактичної авіації

Перед ПП "Долгобичув-Угринів" на польському кордоні розпочався одноденний страйк - Держмитниця

Унаслідок нічних атак були пошкоджені ЛЕП і відключалися побутові споживачі в трьох областях

СБУ затримала ворожого інформатора, який готував ракетний удар по залізничних ешелонах ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА