12:25 04.01.2021

Нацполіція отримала дозвіл на проведення слідства у справі про вбивство Шеремета в одній із європейських країн

2 хв читати
Нацполіція отримала дозвіл на проведення слідства у справі про вбивство Шеремета в одній із європейських країн

Національна поліція України отримала інформацію про можливих замовників убивства журналіста Павла Шеремета - документи й аудіозаписи, зроблені не пізніше ніж 2012 року.

"Документи й аудіозаписи, останні з яких датовані 2012 роком, уже надійшли в розпорядження слідства та становлять інтерес з точки зору встановлення замовників злочину", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті Нацполіції в понеділок.

За інформацією відомства, у грудні 2020 року слідство за допомогою Служби зовнішньої розвідки України отримало певну інформацію, яка становить інтерес у розслідуванні вбивства Шеремета, вчиненого у 2016 році. "Фрагменти інформації, яка є в розпорядженні слідства Нацполіції, оприлюднені у мережі інтернет. На оприлюднених записах невстановлені особи обговорюють питання вбивства журналіста Павла Шеремета. Зокрема, наголошувалося на варіанті отруєння із використанням токсичних речовин, а також підриві", - йдеться у повідомленні.

Крім того, повідомляється, що слідство отримало дозвіл на проведення слідчих дій в одній із країн Європи у справі про вбивство Шеремета. "На сьогодні слідство Нацполіції отримало дозвіл на проведення слідчих дій в одній із європейських країн. Крім того, особу-розпорядника переданої інформації запросили для проведення необхідних слідчих дій", - йдеться у повідомленні.

У Нацполіції нагадують, що справу стосовно виконавців вбивства Шеремета передано до суду, а стосовно замовників - виділено в окреме кримінальне провадження, розслідування за яким триває.

"Нацполіція звертається до всіх, і до українських громадян, і до іноземців: кому відома будь-яка інформація про замовлення вбивства Павла Шеремета - прохання звертатися до органів поліції", - наголошується у повідомленні.

Раніше у понеділок інтернет-видання "Українська правда" з посиланням на оприлюднені аудіозаписи та бельгійське видання EUobserver повідомило про те, що вбивство Шеремета готували спецслужби Білорусі. Як випливає із запису розмов голови Комітету держбезпеки Білорусі у 2008-2012 роках Вадима Зайцева, переданих "Українській правді" білоруською опозицією, секретні служби Білорусі у 2012 році за наказом президента Білорусі Олександра Лукашенка обговорювали можливість підірвати вибухівкою Шеремета, що було здійснено чотири роки по тому.

"На записі звучать слова Зайцева, записані прихованим пристроєм 11 квітня 2012 року під час інструктажу співробітників елітного контртерористичного підрозділу КДБ "Альфа" в офісі Зайцева у Мінську. Зокрема, на записі обговорюється спосіб вбивства Павла Шеремета, який у той час жив і працював у Росії. Ставиться завдання його підірвати. І зробити це так, щоб це вбивство стало публічним сигналом", - пише "Українська правда".

"Українська правда" наводить слова Зайцева EUobserver: "Ми маємо попрацювати над Шереметом, який є великим головним болем... ми закладемо бомбу... президент (Лукашенко) очікує цих операцій".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Окупанти вдарили по Харкову КАБ, в однієї жінки гостра реакція на стрес - Синєгубов

Вертоліт із президентом Ірану здійснив жорстку посадку на північному заході країни

Окупанти вдарили по центру Харкова, є постраждалі - мер

У ХАРКОВІ КІЛЬКА ВИБУХІВ - МЕР

Генштаб ЗСУ: до середини дня армія РФ активізувалася на Сіверському та Харківському напрямках, на Покровському - зберігає високу інтенсивність атак

Окупанти обстріляли Куп'янський район Харківщини, загинули 5 мирних жителів, ще 9 постраждали - поліція

По Черкаській Лозовій було завдано подвійного удару "Іскандер-М", серед загиблих вагітна жінка

Дрони СБУ атакували військовий аеродром "Кущевська" і Слов'янський НПЗ у РФ - джерело

Зеленський вшанував пам'ять жертв радянських політичних репресій

Кількість поранених у Малоданилівській громаді зросла до 16, вісім у важкому стані - поліція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА