11:55 19.06.2019

Населення України скоротиться до 2050 р. на 19,9% - ООН

2 хв читати
Населення України скоротиться до 2050 р. на 19,9% - ООН

Населення України (з урахуванням Криму) з 43,99 млн у 2019 році до 2030 року скоротиться до 40,88 млн осіб, до 2040 - до 38 млн і до 2050 року - до 35,22 млн осіб, або на 19,9%, такі оновлені дані містяться в новому звіті ООН "Перспективи світового народонаселення" (2019 рік).

"Найбільше відносне скорочення чисельності населення очікується в Болгарії, Латвії, Литві, Україні та на островах Волліс і Футуна - до 20% і більше. Зокрема, згідно з прогнозом ООН, населення України скоротиться на 19,9%", - йдеться в документі.

Як повідомлялося, в січні 2018 року в звіті департаменту з економічних і соціальних питань секретаріату (DESA) ООН "Перспективи світового народонаселення" (2017 рік) прогнозувалося, що населення України до 2050 року може зменшитися до 36,4 млн осіб.

Аналітики прогнозують, що до 2050 року чисельність населення скоротиться, як мінімум, на 1% у 55 країнах.

Загалом, згідно зі звітом, протягом найближчих 30 років населення планети збільшиться на 2 млрд людей - до 9,7 млрд.

Документ містить прогноз і на більш тривалий термін - до кінця століття. Його автори припускають, що до цього часу на Землі проживатимуть близько 11 млрд людей, хоча темпи зростання населення планети сповільнюватимуться і більшість країн зіткнуться з проблемою старіння населення, а в Україні населення зменшиться до 24,4 млн осіб. Проблема старіння населення матиме фінансовий тиск на країни в зв'язку з підвищенням витрат на практику охорони здоров'я, виплату пенсій та соціального захисту, зазначається в документі.

Згідно з ним, до 2050 року кожна шоста людина буде старше 65 років, водночас зараз старше зазначеного віку кожна 11-та особа. Протягом найближчих 30 років у деяких регіонах, включаючи Північну Африку, Азію та Латинську Америку, частка літніх людей подвоїться. Також очікується, що до 2050 року чверть населення Європи і Північної може бути старше 65 років.

Незважаючи на те, що очікувана тривалість життя загалом збільшиться (з 64,2 року в 1990 році до 77,1 року у 2050 році), у бідніших країнах цей показник, як і раніше, відставатиме. Водночас середня тривалість життя дитини, яка народилася сьогодні в одній із найменш розвинених країн, буде приблизно на сім років коротше, ніж у дитини, народженої в розвиненій країні. Серед причин експерти назвали високий рівень дитячої та материнської смертності, насильство і триваючий вплив епідемії ВІЛ.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова УІНП вважає за необхідне обмежити запровадження нових пам'ятних дат до закінчення російсько-української війни

Найближчі дні в Україні будуть теплими, в деяких областях пройдуть невеликі дощі

Для Національного пантеону українських героїв знайшли нове знакове місце в центрі Києва - голова УІНП

Дробович про ідею перейменувати "Батьківщину-Мати" на "Україну-Мати": Наразі такої необхідності немає

Окупанти завдали ударів по Миргородському району, інфраструктуру не пошкоджено - обладміністрація

Голова УІНП виступає за початок створення Музею історії російсько-української війни, але не знає, чи достатньо для цього ресурсів

СБУ затримала інформатора РФ, який готував "прорив" рашистів на одній із найгарячіших ділянок фронту Донецької області

Арку дружби народів не обов'язково демонтувати, якщо місто і громада її по-справжньому переозначать - голова УІНП Дробович

Голова УІНП: Пам'ять про Другу світову війну надзвичайно важлива і цінна для нашої спільноти

Шестеро постраждалих унаслідок недільних обстрілів Харківської області у важкому стані - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА