14:08 21.03.2019

Найбільша кількість вакансій в Україні в 2018 році пропонувалася у сфері продажу, IТ, телеком, маркетингу

2 хв читати
Найбільша кількість вакансій в Україні в 2018 році пропонувалася у сфері продажу, IТ, телеком, маркетингу

Найбільша кількість вакансій у 2018 році пропонувалася у сферах продажу, IТ, телеком і маркетингу, свідчить дослідження, проведене міжнародним кадровим порталом "HeadHunter Україна".

Згідно з його прес-релізом із посиланням на підсумки опитування, в минулому році на ринку праці України спостерігалися і підйом, і спад.

Більше ніж половина респондентів, характеризуючи ситуацію в галузі, де працює їхня компанія, назвали її стабільною або відзначали деяке зростання і позитивну динаміку.

Як повідомляє "HeadHunter Україна", регіональна структура вакансій і резюме минулого року залишилася без змін. До топ-5 областей увійшли Київська, Харківська, Дніпропетровська, Одеська та Львівська області. У розрізі міст найбільшу кількість і вакансій, і резюме було представлено в столиці.

Згідно з дослідженням, конкуренція на ринку праці в країні в 2018 році перебувала переважно на рівні 3-4 осіб на одне вакантне місце (hh-індекс - співвідношення кількості резюме до кількості вакансій). Зростання навантаження на одне вакантне місце - до 5 осіб - зафіксовано в жовтні-грудні.

Крім того, аналіз ринку праці за галузями засвідчив: найвища конкуренція в останні роки залишається в категорії "вищий менеджмент" - майже 15 осіб на одне вакантне місце. До топ-5 також увійшли "видобуток сировини", "початок кар'єри, студенти", "юристи", "мистецтво, медіа, розваги". Ці сфери були висококонкурентними і в 2017-му, проте в 2018 році навантаження на одне вакантне місце зросло.

Мінімальна конкуренція минулого року спостерігалася в таких сферах, як "автомобільний бізнес", "консультування", "страхування", "інсталяція та сервіс", "робочий персонал".

Згідно з дослідженням, в 2018 році в країні відбулося підвищення заробітних плат. У половині опитаних компаній, як стверджують їхні роботодавці, зарплати було підвищено всім співробітникам, ще в близько третини – лише тим, що виконали або перевиконали план/KPI (ключовий показник ефективності).

Порівняно з 2017 роком зросла кількість роботодавців, які збільшили заробітну плату незалежно від продуктивності праці. Водночас прив'язувати зарплату до ефективності роботи співробітника стали рідше.

У більшості компаній система виплати бонусів і премій минулого року не переглядалася. Підходи до матеріальної та нематеріальної мотивації майже в половині опитаних українських компаній не змінилися. Водночас майже кожен четвертий роботодавець-респондент заявив, що в його компанії зросла бонусна частина зарплати.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МЗС України в річницю депортації кримських татар: нові злочини Кремля стали можливими через безкарність винних у злочинах минулого століття

Зло геноциду пішло проти України, почавши з Криму - Зеленський у 80-ті роковини депортації кримських татар

У неділю в низці областей України очікуються короткочасні дощі та грози

ДБР повідомило про підозру директору ФСБ РФ Бортникову і ще 20 "фсбешним" генералам

До чотирьох осіб зросла кількість загиблих унаслідок учорашнього удару по Харкову - ОВА

Від нічних атак дронів РФ постраждали енергооб'єкти в Полтавській і Харківській областях - Міненерго

На Київщині за підтримки американського благодійника Хансена заплановано реалізувати низку проєктів із відновлення та підтримки ВПО

США, як і раніше, проти застосування Києвом американської зброї для ударів по території РФ - Білий дім

Мінреінтеграції у 80-ті роковини депортації кримських татар із Криму: Росія є наслідувачем цих злочинних практик

В одному з районів Полтавської області в результаті атаки дронів пошкоджено енергетичну інфраструктуру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА