18:42 18.04.2018

Представники військового комітету НАТО прибудуть до Львова в четвер

2 хв читати
Представники військового комітету НАТО прибудуть до Львова в четвер

Представники військового комітету НАТО прибудуть до Львова для ознайомлення з поточною ситуацією в четвер, 19 квітня, повідомив глава представництва України при НАТО Вадим Пристайко.

"Завтра розпочинається візит до Львова військового комітету НАТО, куди входять військові представники. Вони спеціально приїхали в Україну, аби подивитися, що відбувається", - сказав В.Пристайко в ефірі "5 каналу" в середу.

У цьому контексті дипломат наголосив, що взаємодія України з альянсом у світлі блокування Угорщиною не постраждала.

"Політичні зустрічі не відбуваються поки що. Але ми сподіваємося, що до липневого саміту НАТО нам вдасться розблокувати цю ситуацію, тому що президента вже запрошено... НАТО специфічна організація, яка приймає військові рішення ... Будь-який саміт закінчиться військовим рішенням", - сказав В.Пристайко.

Як повідомлялося, засідання комісії Україна-НАТО, яке мало відбутися 14 або 15 лютого під час зустрічі міністрів оборони всіх країн-членів альянсу, заблокувала Угорщина, застосувавши право вето.

28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома й більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини 26 вересня заявило про намір країни блокувати зближення України та ЄС через закон про освіту. МЗС України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії. 8 грудня Міністерство освіти і науки України повідомило, що Венеціанська комісія не підтримала обвинувачення Угорщини у звуженні прав національних меншин у статті про мову навчання в законі України "Про освіту". У відомстві заявили про готовність імплементувати рекомендації комісії та розробили три моделі імплементації мовної статті в законі "Про загальну середню освіту".

28 березня президент Петро Порошенко підписав указ "Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО на 2018 рік". Програма має забезпечити виконання пріоритетних завдань співпраці України з НАТО та відповідних рішень, ухвалених на засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів 9 липня 2016 року у Варшаві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА