16:55 15.04.2016

Іноземним інвесторам для роботи в Україні потрібні, насамперед, незалежні суди – думка

2 хв читати
Іноземним інвесторам для роботи в Україні потрібні, насамперед, незалежні суди – думка

Для залучення іноземних інвесторів в Україну, необхідно, насамперед, забезпечити незалежність судової влади щодо прийняття рішень, вважає голова консалтингу та аналітики групи із надання консультаційних послуг в сфері нерухомості компанії Ernst&Young в Україні Марина Крестініна.

"Якщо буде вирішено питання з верховенством права або незалежністю судової влади, то всі інші проблеми (іноземних інвесторів в Україні – ІФ) мають вирішитися самостійно", – сказала М. Крестініна на "круглому столі" з питань захисту прав іноземних інвесторів в Україні в Києві в п'ятницю.

Вона додала, що в більшості випадків іноземні інвестори стикаються зі свавіллям дрібних чиновників і контролюючих органів, що висувають до них абсолютно необґрунтовані вимоги.

"Надії дворічної давності, пов'язані з реформуванням судової влади, наразі не виправдалися. Як і раніше, панує сваволя дрібних чиновників на місцях, і знайти управу на них в наших реаліях дуже складно", – зазначила М. Крестініна.

Серед інших вагомих перешкод для роботи іноземних інвесторів в Україні експерт виділила, зокрема, високий рівень політичних ризиків. За її словами, передусім йдеться про непередбачуваність державної політики та вплив окремих бізнес-груп на її формування.

"У нас виходить так, що держава дуже непередбачувана, і зміна влади зумовлює зміну політики, що може призвести до скасування встановлених домовленостей. Другий момент – досить щільне поєднання бізнесу з політичними елітами, що надає змогу лобіювати свої інтереси і створювати перешкоди для нових гравців", – сказала М. Крестініна.

Вона наголосила, що такі явища значно ускладнюють довгострокове планування діяльності для іноземних інвесторів, що, в свою чергу, збільшує їхні інвестиційні ризики і змушує відмовлятися від розвитку бізнесу в Україні.

Крім того, за словами М. Крестініної, нинішня політика у сфері валютного регулювання також не сприяє залученню іноземних інвесторів в Україну і є суттєвою перешкодою ведення їхнього бізнесу.

"Передбачалося, що це тимчасова міра, що має завершитися. Ми говоримо про валютне регулювання, що робить дуже незручним ведення бізнесу для іноземних інвесторів – це мораторій на виплату дивідендів, заборона дострокового погашення кредитів тощо", – зазначила вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Швейцарія перемогла в "Євробаченні-2024", Україна посіла 3 місце

ШВЕЙЦАРІЯ ПЕРЕМОГЛА В "ЄВРОБАЧЕННІ-2024". УКРАЇНА ПОСІЛА 3 МІСЦЕ

Частина української делегації у фіналі "Євробачення-2024" одягнена у футболки "Free Azovstal Defenders"

До складу нацжюрі "Євробачення-2024" увійшли Alyosha, Горова, Коляденко, Томільченко і Нагорняк

Нацжурі України на "Євробаченні-2024" поставило найвищі бали Швейцарії, Ірландії та Швеції

ЦАХАЛ закликає евакуюватися жителів Гази, які залишилися в Рафасі, напередодні розширення військової операції

Польща зміцнює східний кордон через загрози гібридної війни з боку Білорусі

УЗ відключила підсвічування п'яти найбільших вокзалів країни для зменшення споживання електроенергії

Alyona Alyona & Jerry Heil зі сцени у фіналі "Євробачення-2024": Єдності для світу, мир і свободу для України

Вибух у Броварах стався під час затримання правопорушника, який кинув гранату в поліцейського - МВС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА