19:34 30.07.2015

Бузину вбили працівники спецслужб, а не Медведько та Поліщук, переконаний їхній адвокат Федур

4 хв читати
Бузину вбили працівники спецслужб, а не Медведько та Поліщук, переконаний їхній адвокат Федур

Адвокат підозрюваних у вбивстві журналіста та публіциста Олеся Бузини Андрій Федур переконаний, що цей злочин був скоєний працівниками спецслужб.

"Я вважаю, що вбивство Олеся Бузини було здійснене працівниками спецслужб. Яка причина і яка мета цього, для чого це зроблено і ким організована ця провокація - це робота прокуратури, міліції та інших правоохоронних органів. Це моє на сьогодні глибоке переконання", - заявив він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

А.Федур упевнений, що його підзахисні - Андрій Медведько і Денис Поліщук - не вчиняли цього вбивства, і стверджує, що матеріали кримінальної справи фальсифікують.

Відповідаючи на запитання про те, працівники спецслужб якої країни могли це зробити, адвокат сказав: "По тому, що я бачу, як відбувалася ця ситуація, я упевнений, що це робота працівників спецслужб. Очевидно, що українських. Інше питання, на кого вони працюють, хто у них куратор, хто це планував і з якою метою, тому що, на моє глибоке переконання, вбивство Бузини - це відверта брудна провокація. І я говорю, що це наші спецслужби, без наших не обійшлося".

А.Федур наголосив, що слідство ніде не говорить про мотиви, які могли бути у А.Медведька та Д.Поліщука для вбивства О.Бузини. "Вони ніде в житті не перетиналися, у них не було ніяких спільних справ, ніяких конфліктів. Умисне вбивство не може бути без мотиву. У процесуальних документах про це немає жодного слова", - сказав він.

Адвокат зазначив, що ДНК-експертизу в справі чомусь проводив старший лейтенант міліції, а в Україні немає необхідних легальних компонентів для проведення цієї експертизи, оскільки ці препарати не сертифіковані в країні.

Крім того, він повідомив, що захист підозрюваних знайшов свідка, який стверджує, що під час здійснення вбивства він бачив людину, і є всі підстави вважати, що вона була причетна до злочину. "Свідок описує цю людину, і цей опис не збігається ні з Медведьком, ні з Поліщуком. Ми зробили композиційний портрет, так званий фоторобот цієї людини, і просили суд перевірити ці нові обставини. Правоохоронним органам відомо про цього свідка, і, за наявною інформацією, він начебто був допитаний ними", - зазначив А.Федур.

Адвокат також розповів, що підозрювані вже кілька разів хотіли оголосити голодовку, але їх умовили цього не робити. "Тоді вони заявили на знак протесту, що відмовляються від участі у будь-яких слідчих і процесуальних діях на весь період цього розслідування", - додав він.

Інший адвокат Сергій Войченко заявив, що захист має неспростовне підтвердження алібі А.Медведька та Д.Поліщука. "Я особисто виїжджав у зону проведення АТО, ми встановили людей, які можуть підтвердити. У нас є їхні письмові свідчення. У нас є неспростовний доказ, що Медведько і Поліщук 16 квітня 2015 року в місті Києві не перебували".

Адвокат Олександр Дульський, у свою чергу, повідомив, що, починаючи з моменту затримання підозрюваних, до них 13 разів приходили оперуповноважені Головного управління МВС в Києві в не передбаченому КПК порядку. Також він стверджує, що А.Медведька та Д.Поліщука двічі вивозили за межі ізолятора тимчасового тримання без присутності адвокатів.

Як повідомлялося, О.Бузина був убитий 16 квітня в Києві у дворі багатоквартирного будинку, в якому жив. За даними Міністерства внутрішніх справ, він загинув від поранень у груди і голову з пістолета ТТ, кулями калібру 7.62. Міліція почала розслідувати цю подію за ст. 115 КК (умисне вбивство).

Двох підозрюваних у безпосередньому виконанні вбивства О.Бузини Андрія Медведька та Д.Поліщука затримали 18 червня. Д.Поліщук служив у зоні АТО у званні гвардії лейтенанта Збройних сил України, був командиром 54-го окремого розвідувального взводу. А.Медведько є учасником АТО, він проходив службу у складі батальйону МВС "Київ-2".

18 червня Шевченківський райсуд Києва ухвалив постанову, згідно з якою Д.Поліщуку було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 днів, але з можливістю внесення застави у розмірі 5 млн грн.

23 червня Д.Поліщук вийшов з ізолятора тимчасового тримання в Києві після внесення за нього застави на суму понад 5 млн грн, проте прокуратура подала апеляцію на рішення суду, яким підозрюваному у вбивстві було дозволено вийти з-під варти під заставу, і 2 липня Апеляційний суд Києва заарештував на 60 днів Д.Поліщука.

Стосовно А.Медведька обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці - до 14 серпня. 6 липня Апеляційний суд Києва залишив у силі рішення Шевченківського райсуду про запобіжний захід для А.Медведька.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На окупованих територіях знову відзначено дефіцит медикаментів - Мінреінтеграції

Ворог 13 разів обстріляв Чернігівську та Сумську області, завдав шести авіаударів на харківському напрямку - Генштаб ЗСУ

Унаслідок ворожого артобстрілу в Херсоні загинув один мирний житель, іще один дістав поранення - прокуратура

Тривають бої біля Стариці та Вовчанська на харківському напрямку - Генштаб ЗСУ

Керівництво Ізраїлю не сприймає планів видати ордери МКС на арешт Нетаньяху і глави ізраїльського Міноборони

У ЄС закликали припинити напади на медичні заклади на палестинських територіях

Раді рекомендують ухвалити в цілому законопроєкт, що зрівнює в правах жінок і чоловіків, які мають дітей до 18 років, на звільнення з військової служби під час війни

Індія братиме участь у майбутньому Саміті миру в Швейцарії - ЗМІ

Двох харків'ян, які наводили ворожий вогонь на місця зосередження ЗСУ, засуджено до 15 років в'язниці - прокуратура

Міноборони затвердило нову політику про людський капітал у Силах оборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА