18:04 23.10.2023

Нардепи пропонують ВР запровадити 6% спецподаток для самозайнятих в онлайн-платформах

2 хв читати
Нардепи пропонують ВР запровадити 6% спецподаток для самозайнятих в онлайн-платформах

Спростити й автоматизувати податковий облік самозайнятих осіб і запровадити для них єдиний податок зі ставкою 6% пропонує група з 18 народних депутатів, яка внесла до Верховної Ради відповідний законопроєкт №10166, повідомив один зі співавторів, перший заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

"Йдеться про спрощені умови для легалізації понад 500 тисяч самозайнятих осіб (кур'єрів, таксистів, майстрів манікюру, перукарів – всього 20 видів діяльності) та визначення юридичної площини для діяльності онлайн-платформ", - написав він у телеграм-каналі в понеділок.

За його словами, у разі ухвалення закону буде створено прозоре і зрозуміле регулювання діяльності великих онлайн-платформ, таких як Uber, Bolt, Uklon, Glovo, у яких працюють понад 300 тис. самозайнятих водіїв і кур'єрів.

Железняк упевнений, що результатом для держави будуть додаткові надходження до бюджету і зрозумілі умови діяльності "операторів цифрових платформ".

Він пояснив, що саме завдяки платформам, які надаватимуть податковій дані про доходи таких самозайнятих осіб, буде вирішено одну з найболючіших проблем - облік готівкових надходжень, що приведе до детінізації економіки та буде суттєвим кроком уперед у диджиталізації податків. За його словами, у тому спецрежимі не потрібно буде реєструвати ФОПів, наймати бухгалтерів, подавати звітність.

Згідно з пояснювальною запискою, ставку 6% буде запроваджено, якщо сума отриманого доходу протягом року не перевищує 153 розмірів мінімальної зарплати (нині - 1,025 млн грн, з 1 січня 2024 року передбачено 1,086 млн грн), тоді як у разі перевищення такої суми застосовується ставка 18% до суми перевищення.

Депутат уточнив, що перехід на нову систему в разі її схвалення буде добровільним.

Заступник голови фінкомітету зазначив, що законопроєкт є результатом тривалої системної роботи та залучення широкого кола експертів, діалогу між державою та бізнесом, взаємодії з банками, учасниками ЕВА, АСС, експертами Економічної платформи та іншими учасниками процесу.

За його словами, документ відповідає законодавству ЄС, задовольняючи вимоги Директиви про адміністративне співробітництво (DAC7) щодо автоматичного обміну інформацією операторів цифрових платформ.

Окрім Железняка (фракція "Голос"), співавторами законопроєкту виступили голова фінкомітету Данило Гетманцев, Мар'яна Безугла, Дмитро Наталуха, Олена Шуляк, Анастасія Радіна, Павло Фролов (усі - фракція "Слуга народу").

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ощадбанк придбав облігації нового випуску "Нової пошти" на 650 млн грн

"Нафтогаз" і Міноборони почали формування незалежної НР в "Укртатнафті"

Шмигаль доручив Міненергетики та "Укренерго" розробити проєкт постанови щодо справедливих графіків відключень споживачів від електроенергії

Україна виконала всі структурні маяки до очікуваної наприкінці травня місії МВФ щодо 4-го перегляду програми EFF - заступниця міністра фінансів

Тимчасова комісія КМДА щодо "Київміськбуду" запропонує владі докапіталізувати будкомпанію

Зростання реального ВВП України у квітні-2024 сповільнилося до 4,1% - ІЕД

"Укренерго" відмовилося від обмеження енергопостачання з 11:00 до 17:00 вівторка через сонячну погоду

NovaPay конкуруватиме з банками за зарплатні картки

НБУ в понеділок опустив офіційний курс гривні на 24 коп.

Попит на зарядні станції в мережі "Епіцентр" зріс більш ніж увосьмеро

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА