19:56 10.11.2021

Нардепи запропонували не враховувати орендну плату за ділянки комунальної та держвласності складовою частиною плати за землю

2 хв читати
Нардепи запропонували не враховувати орендну плату за ділянки комунальної та держвласності складовою частиною плати за землю

Група народних депутатів запропонувала встановити правило, згідно з яким орендна плата за земельні ділянки в державній і комунальній власності не є складовою частиною плати за землю, що, як очікується, змусить її орендарів сплачувати єдиний податок або інші податки, що діють за загальної системи оподаткування.

Відповідна ініціатива міститься в законопроекті № 6291 "Про внесення змін до Податкового кодексу України Про особливостей справляння земельного податку та орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні", зареєстрованому у Верховній Раді 5 листопада.

Ініціаторами документа виступили, зокрема, голова Комітету ВР з аграрної та земельної політики Микола Сольський, нардепи Олександр Гайду, Максим Гузенко, Артем Чорноморов (усі – "Слуга народу") та Іван Чайківський (депутатська група "За майбутнє").

Згідно з текстом документа, наразі платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

У свою чергу, законопроект пропонує встановити, що платниками плати за землю є платники земельного податку; власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі, яким надані на правах постійного користування земельні ділянки державної і комунальної власності; орендарі земельних ділянок державної та комунальної власності на підставі договору оренди землі, укладеного з органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування.

На думку ініціаторів законопроекту, це уточнення термінів у Податковому кодексі дасть змогу збільшити доходи місцевих бюджетів і сприятиме виведенню з тіні використання земель державних і комунальних підприємств, установ, організацій.

"Передача в оренду земельних ділянок державних і комунальних підприємств, установ, які перебувають у постійному користуванні організацій, для вирощування сільськогосподарських культур сприятиме збільшенню доходів місцевих бюджетів, оскільки орендарі таких земель сплачуватимуть єдиний податок або інші податки, що діють при загальній системі оподаткування", – зазначено в пояснювальній записці до документа.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Феросплавні заводи розглядають можливість запуску підприємств після простою з жовтня 2023 року

НБУ в п'ятницю опустив офіційний курс гривні ще на 17 коп. - до 39,72 грн/$1

Акціонери ПФТС схвалили і збільшення СК вдвічі, і можливу здачу ліцензії, біржа розраховує на діалог з регулятором

Кабмін виділив майже 7,2 млрд грн на відновлення енергосистеми України - Шмигаль

Інфляція в Україні у квітні 2024 р. знизилася до 0,2%, у річному виразі збереглася на рівні 3,2% - Держстат

Шмигаль: Ситуація в енергетиці зараз одна з найскладніших, іще раз закликаю до економії

Для бізнесу та промисловості Києва з 18:00 п'ятниці до 07:00 суботи запроваджуються обмеження споживання електроенергії

Час обмеження потужності енергопостачання для промисловості збільшився більш ніж удвічі

Сольський підбив підсумки за основними напрямами фінансування агросектору у 2022-2024 роках

"Епіцентр" фіксує зростання попиту на зарядні станції в 4,5 раза і готовий до можливого стрибка запитів на генератори

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА