13:14 10.03.2021

Герус ініціював законопроект про обмеження імпорту е/е та запровадження спецмит на енергоресурси з РФ

2 хв читати
Герус ініціював законопроект про обмеження імпорту е/е та запровадження спецмит на енергоресурси з РФ

Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус (фракція "Слуга народу") ініціював законопроект про обмеження імпорту електроенергії з Російської Федерації.

Відповідний проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо заходів з посилення незалежності України №5208 оприлюднено на сайті ВР у середу.

"Тимчасово, до 31 грудня 2021 року, регулятор (Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НКРЕКП - ІФ) має повноваження обмежувати доступну пропускну спроможність, що розподіляється на добових та місячних аукціонах на 2021 рік, у частині міждержавних перетинів між Україною та державою, що визнана Верховною Радою країною-агресором", - йдеться в законопроекті.

Згідно із законопроектом, регулятор також має право анулювати результати річного аукціону з розподілу пропускної спроможності на 2020-2021 роки в частині перетинів із РФ.

У такому разі здійснюється відшкодування коштів, сплачених за розподілену пропускну спроможність, йдеться в законопроекті.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект передбачає послідовний підхід до зниження залежності від постачання товарів із РФ, для чого також пропонується запровадити спецмита на відповідне постачання енергоресурсів.

Згідно з перехідними положеннями законопроекту, Кабінет Міністрів у тримісячний термін має ухвалити акти щодо запровадження спеціальних мит на паливно-енергетичні ресурси, що походять із країни-агресора, зокрема антрацит, бітумінозне та коксівне вугілля, бензини, скраплені гази, вуглеводні та важкі дистиляти.

Крім того, уряд має розробити законопроект про спрямування коштів, одержаних від спецмит, на фінансування оператора системи передачі за спецобов'язками компенсації вартості "зеленої" електроенергії та/або з розвитку генерувальної потужності.

Водночас у законопроекті пропонується зобов'язати ліцензіатів у сфері енергетики щорічно надавати регулятору інформацію щодо кредитних договорів понад EUR10 млн за курсом НБУ з суб'єктами господарювання країни-агресора, зокрема про їхній розмір, процентні ставки та графіки погашення.

Окремою нормою законопроекту пропонується зобов'язати Міністерство енергетики ініціювати невідкладні заходи у разі зниження запасів вугілля на складах електростанцій нижче за встановлений мінімальний рівень з метою уникнення порушень роботи ОЕС.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінсільгосп США прогнозує скорочення врожаю пшениці в Україні у 2024р на 8,7% і кукурудзи на 12,9%

Феросплавні заводи розглядають можливість запуску підприємств після простою з жовтня 2023 року

НБУ в п'ятницю опустив офіційний курс гривні ще на 17 коп. - до 39,72 грн/$1

Акціонери ПФТС схвалили і збільшення СК вдвічі, і можливу здачу ліцензії, біржа розраховує на діалог з регулятором

Кабмін виділив майже 7,2 млрд грн на відновлення енергосистеми України - Шмигаль

Інфляція в Україні у квітні 2024 р. знизилася до 0,2%, у річному виразі збереглася на рівні 3,2% - Держстат

Шмигаль: Ситуація в енергетиці зараз одна з найскладніших, іще раз закликаю до економії

Сольський підбив підсумки за основними напрямами фінансування агросектору у 2022-2024 роках

"Епіцентр" фіксує зростання попиту на зарядні станції в 4,5 раза і готовий до можливого стрибка запитів на генератори

"Нафтогаз" готовий надати свою інфраструктуру для оперативного підключення газової генерації е/е і забезпечити її газом - СЕО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА