17:29 23.11.2020

Ситуація на ринку зерна з виконанням форвардних контрактів складна і досі критична - УЗА

2 хв читати
Ситуація на ринку зерна з виконанням форвардних контрактів складна і досі критична - УЗА

Президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов вважає, що ситуація щодо виконання форвардних контрактів на зерновому ринку складна й досі критична, активізації судових процесів за невиконання контрактів можна очікувати з середини грудня.

"Ситуація на ринку зерна з виконанням форвардних контрактів досить складна й досі критична. Її посилила позиція Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, яке зазнало маніпуляцій з боку певних агентів впливу, метою яких було дестабілізувати розвиток зернового ринку та галузі загалом", - зазначив він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами Горбачова, Мінекономіки, розпочавши консультації щодо виконання форвардних контрактів "і завівши мову про так званий меморандум, дало підстави недобросовісним учасникам ринку не виконувати укладені ними контракти".

"Потім, зрозумівши всі катастрофічні наслідки для ринку й галузі за невиконання контрактів, воно просто самоусунулося від проблеми, додавши лише невизначеності й турбулентності на ринок", - констатує президент УЗА.

Горбачов додав, що наразі питання підписання меморандуму не обговорюється.

За словами президента асоціації, УЗА неодноразово попереджала, що невиконання форвардних контрактів призведе до значного зменшення або зупинення фінансування галузі з боку покупців українського зерна, а отже - до припинення розвитку зернової галузі або навіть стагнації.

"Відповідно до укладених форвардних контрактів, основні обсяги відвантаження зерна заплановані на жовтень-листопад 2020 року. Якщо додати ще певний період у 10 днів на виконання контрактів, то з середини грудня можна очікувати активізації судових процесів проти недобросовісних постачальників, які відмовилися виконувати укладені раніше форвардні контракти", - сказав Горбачов.

Він зазначив, що форвардні контракти укладаються за стандартами GAFTA і англійського права, а його положення про форс-мажор (який виробники можуть отримати в Торгово-промисловій палаті України) автоматично не звільняє постачальників від виконання контракту, а тільки призупиняє його на певний період часу.

"Останнім часом ми бачимо, що багато виробників вирішили виконати свої контракти та відвантажити покупцям зерно. В тих випадках, коли виробники справді втратили урожай через погодні умови, експортери йдуть назустріч і домовляються про способи виходу з ситуації в межах контракту з такими виробниками", - сказав президент УЗА.

Як повідомлялося, Мінекономіки запропонувало учасникам зернового ринку розробити й підписати меморандум, спрямований на створення оптимального механізму запобігання можливим суперечкам щодо виконання форвардних контрактів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Феросплавні заводи розглядають можливість запуску підприємств після простою з жовтня 2023 року

НБУ в п'ятницю опустив офіційний курс гривні ще на 17 коп. - до 39,72 грн/$1

Акціонери ПФТС схвалили і збільшення СК вдвічі, і можливу здачу ліцензії, біржа розраховує на діалог з регулятором

Кабмін виділив майже 7,2 млрд грн на відновлення енергосистеми України - Шмигаль

Інфляція в Україні у квітні 2024 р. знизилася до 0,2%, у річному виразі збереглася на рівні 3,2% - Держстат

Шмигаль: Ситуація в енергетиці зараз одна з найскладніших, іще раз закликаю до економії

Для бізнесу та промисловості Києва з 18:00 п'ятниці до 07:00 суботи запроваджуються обмеження споживання електроенергії

Час обмеження потужності енергопостачання для промисловості збільшився більш ніж удвічі

Сольський підбив підсумки за основними напрямами фінансування агросектору у 2022-2024 роках

"Епіцентр" фіксує зростання попиту на зарядні станції в 4,5 раза і готовий до можливого стрибка запитів на генератори

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА