16:16 06.09.2019

Україна протестувала роботу газопроводу "Союз" у реверсному режимі

2 хв читати
Україна протестувала роботу газопроводу "Союз" у реверсному режимі

АТ "Укртрансгаз" (УТГ) наприкінці серпня здійснило тестовий запуск ділянки магістрального газопроводу "Союз" для роботи у реверсному режимі "захід-схід".

"Результати тесту зафіксували стабільну роботу обладнання та всіх газоперекачувальних агрегатів, таким чином підтвердили готовність і спроможність реверсної схеми до функціонування в штатному режимі", - йдеться в прес-релізі компанії.

Згідно з повідомленням, протягом трьох днів на ділянці газопроводу "Союз" від західного кордону до богородчанського вузла було відпрацьовано режим, за якого обсяги транспортування в реверсному напрямку досягли максимуму імпортних потужностей зі Словаччини – 42,5 млн кубометрів газу/добу. Для прийому газу через (ГВС) "Будінце" (Словаччина) вперше були задіяні реверсні обв'язки компресорних станцій (КС) "Хуст" та "Богородчани".

В УТГ зазначають, що тестування здійснювалося в рамках підготовки газотранспортної системи (ГТС) до опалювального сезону 2019/20 рр. Випробування жодним чином не вплинули на транспортування газу до країн ЄС: заявки "Газпрому" на транзит були виконані в повному обсязі.

Як повідомлялося, "Укртрансгаз" завершив модернізацію п'яти компресорних станцій ("Хуст", "Богородчани", "Гусятин", "Бар", "Олександрівка") і впровадив всі необхідні регламентні рішення для створення надійної реверсної схеми транспортування газу українською ГТС.

Побоювання щодо повного припинення російським "Газпромом" транзиту газу територією України із січня 2020 року змушують країну ввійти в зиму з більш високими, ніж зазвичай, запасами в підземних сховищах газу (ПСГ). Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв уже заявив про плани накопичення до листопада 2019 року близько 20 млрд куб. м газу, що на 3-4 млрд куб. м більше за практику останніх років.

Це пов'язано з тим, що відсутність імпорту і транзиту газу з боку РФ через ГТС України змусить країну розпочати його реверс із заходу країни, де розташовані найбільші за місткістю сховища, на схід.

За словами виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, в разі припинення РФ транзиту газу через ГТС України лише половина з наявних потужностей на західному кордоні країни (Словаччина - 42,5 млн куб. м/добу, Угорщина - 19,5 млн куб. м/добу, Польща - 6,4 млн куб. м) зможе бути задіяна для імпорту газу з боку Європи, оскільки не всі вони є безперервними.

"Укртрансгаз", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 ПСГ країни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Час обмеження потужності енергопостачання для промисловості збільшився більш ніж удвічі

Сольський підбив підсумки за основними напрямами фінансування агросектору у 2022-2024 роках

"Епіцентр" фіксує зростання попиту на зарядні станції в 4,5 раза і готовий до можливого стрибка запитів на генератори

Дефіцит е/е значний протягом майже всієї доби, за винятком годин активної роботи ВДЕ - "Укренерго"

"Нафтогаз" готовий надати свою інфраструктуру для оперативного підключення газової генерації е/е і забезпечити її газом - СЕО

Харків'яни та жителі області отримають збільшену субсидію та пільгу на електроенергію в неопалювальний сезон

НБУ у середу послабив курс гривні на 9 коп.

Велика Британія збільшить свій внесок у Фонд підтримки енергетики на £20 млн

Україна увійде наступного опалювального сезону з запасами в ПСГ не менше 13 млрд куб. м – голова Нафтогазу

Шмигаль доручив затвердити графіки ремонтів енергооб'єктів і кроки щодо посилення їх захисту до початку опалювального сезону 2024/25 років

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА