17:43 21.08.2019

Міністр енергетики наполягає на постачаннях "Нафтогазом" газу на Луганську ТЕС за спецціною

2 хв читати
Міністр енергетики наполягає на постачаннях "Нафтогазом" газу на Луганську ТЕС за спецціною

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик вважає постачання НАК "Нафтогаз України" природного газу на Луганську ТЕС ("ДТЕК Східенерго") за спеціальною ціною єдиним виходом для забезпечення роботи станції.

"Рішення, яке подавало Міненерговугілля, я вважаю справедливим і необхідним. Без його ухвалення Луганська ТЕС через місяць або півтора місяця генерувати не буде", - сказав він під час брифінгу в Києві в середу.

На його думку, в разі, якщо Луганська ТЕС, яка перебуває у "відокремленому" острові, купуватиме для своїх потреб газ за комерційною ціною, вартість генерованої нею е/е зросте в 2,5 разу, і станція не зможе вийти на ринок "на добу вперед" (РДВ).

"Якщо вона не вийде на ринок, то вона просто зупиниться. Витрати, яких зазнаватиме структура, - 100 млн грн на місяць. Телефонним дзвінком або будь-якими економічними механізмами вирішити це питання не можна. Необхідно було ухвалювати те рішення, яке Міненерго пропонувало від самого початку", - заявив глава Міненерго.

Як повідомлялося, уряд зобов'язав "Нафтогаз" продавати газ для потреб Луганської ТЕС за ціною в 2,895 тис. грн (без урахування ПДВ, тарифу на транспортування і розподіл) за 1 тис. куб м. Проте пізніше прес-служба уряду заявила, що Кабмін ініціює ухвалення рішення про забезпечення суб'єктів генерації Луганській області енергоносіями без застосування регульованої спеціальної ціни.

Постачання вугілля на ТЕС із квітня 2017 року здійснюються з активу "ДТЕК" у РФ - шахтоуправління "Обухівська" (Ростовська обл.), оскільки станція може отримувати вугілля залізницею лише з російської території. Залізничних під'їздів до Луганської ТЕС контрольованою українською владою територією немає.

У жовтні 2018 року постала ситуація, за якої Російська залізниця перестала підтверджувати відвантаження вугілля на адресу Луганської ТЕС через невидачу квот на постачання. Станція змушена була перейти на спалювання газу. Ця ситуація вирішилася в середині листопада 2018 року після відновлення постачань антрациту з ШУ "Обухівська".

Аналогічна ситуація виникла в липні 2019 року, коли станція через дефіцит вугілля знову перейшла на спалювання природного газу.

Наразі з об'єднаної енергосистеми України ланцюжком повітряних ліній 110 кВ можна забезпечити для області лише 60 МВт. У разі зупинення Луганської ТЕС на контрольованій території Луганської області виникне дефіцит потужності в 180-220 МВт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін виділив майже 7,2 млрд грн на відновлення енергосистеми України - Шмигаль

Інфляція в Україні у квітні 2024 р. знизилася до 0,2%, у річному виразі збереглася на рівні 3,2% - Держстат

Шмигаль: Ситуація в енергетиці зараз одна з найскладніших, іще раз закликаю до економії

Для бізнесу та промисловості Києва з 18:00 п'ятниці до 07:00 суботи запроваджуються обмеження споживання електроенергії

Час обмеження потужності енергопостачання для промисловості збільшився більш ніж удвічі

Сольський підбив підсумки за основними напрямами фінансування агросектору у 2022-2024 роках

"Епіцентр" фіксує зростання попиту на зарядні станції в 4,5 раза і готовий до можливого стрибка запитів на генератори

Дефіцит е/е значний протягом майже всієї доби, за винятком годин активної роботи ВДЕ - "Укренерго"

Харків'яни та жителі області отримають збільшену субсидію та пільгу на електроенергію в неопалювальний сезон

НБУ у середу послабив курс гривні на 9 коп.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА