15:31 06.08.2019

Обсяги постачання дизпального з Росії в серпні скоротяться із 45% до 25% - Герус

3 хв читати
Обсяги постачання дизпального з Росії в серпні скоротяться із 45% до 25% - Герус

Обсяги дизпального з Росії в серпні скоротяться майже вдвічі, повідомив представник президента в Кабінеті Міністрів Андрій Герус на брифінгу в Києві у вівторок.

"Постачання російського ресурсу в серпні скоротяться майже вдвічі... Те, що йде через трубопровід, скоротиться десь із 200 тис. тонн до 100 тис. тонн. Крім того, ми маємо інформацію про те, що російська "ЛУКОЙЛ" хотіла постачати в Україну 80 тис. тонн, але наразі не отримала дозволу від російського міністерства", - сказав він.

При цьому Герус наголосив, що обсяги постачання дизпального морем у серпні зростуть у три-чотири рази. Крім того, збільшуються обсяги постачання нафтопродуктів із Білорусі, Литви та країн ЄС.

"Потужності нафтотерміналів у морських портах України дають змогу багаторазово збільшити обсяги переробки нафтопродуктів. "Укрзалізниця" може забезпечити достатню кількість рухомого складу для їх перевезення. Також "Укрзалізниця" сформує незнижуваний запас дизпального для стабільної роботи", - повідомив, у свою чергу, міністр інфраструктури Володимир Омелян.

За його словами, запровадження спецмит не викличе дефіциту нафтопродуктів на ринку України.

Герус також зазначив, що російські компанії, які нещодавно призупинили роботу на ринку України, зацікавлені в її продовженні, про що свідчить їхня поведінка, зокрема те, що в липні вони закачали додаткові 40 тис. тонн дизпального у власні сховища з метою уникнути оплати спецмит.

"Уже в серпні ми досягнемо суттєвої диверсифікації (постачання дизпального - ІФ). Якщо раніше постачання з Росії становили близько 45%, то ми очікуємо, що в серпні вони становитимуть не більше ніж 25%, а у вересні цей показник може скоротитися до 10-15%", - сказав Герус.

Водночас він наголосив, що російські компанії, які імпортують нафтопродукти в Україну, можуть продовжити роботу на цьому ринку, проте мають у повному обсязі платити всі відповідні мита.

Омелян також повідомив, що сьогодні було ухвалено рішення сформувати оперативний логістичний штаб, який щоденно працюватиме з найбільшими нафтотрейдерами України та державними компаніями.

Як повідомлялося, урядовою постановою №624 від 17 липня 2019 року з 1 серпня 2019 року вводиться спецмито 3,75% на дизельне пальне (УКТЗЕД 2710194300 - 2710194800), що постачається трубопровідним транспортом, із 1 жовтня 2019 року воно зросте до 4%. У свою чергу мито на постачання скрапленого газу (УКТЗЕД 2711121100) із 1 серпня становитиме 1,75%, з 1 жовтня - 3%.

Ця постанова набуває чинності з дня її опублікування та діє до моменту скасування застосування Російською Федерацією дискримінаційних та/або недружніх дій щодо України.

У "ПрикарпатЗахідадтрансі", що експлуатує ділянку нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок", уже заявили, що "підприємство захищатиме свої інвестиції в українську економіку відповідно до чинного законодавства України та міжнародного права".

"ПрикарпатЗахідтранс" експлуатує ділянку нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок" протяжністю близько 1,1 тис. км, призначену для прокачування дизельного пального з Росії та Білорусі і для внутрішніх потреб України, і для транзиту до Європи, зокрема в Угорщину. Проектна потужність магістралі - 3,5 млн тонн на рік.

Wexler Group - українська енергокомпанія, спеціалізується на імпорті нафтопродуктів, є найбільшим постачальником дизельного пального в Україну. Із 2019 року імпортує темні нафтопродукти, зокрема дорожній бітум, мазут, оливи. Об'єднує такі підприємства, як "Анвітрейд" (у 2018 році реалізувала 635 тис. тонн ДП), "Термінал Ойл" (дрібнооптовий оператор), "Ясунь Транс 27", а також "Санрайз Логистикс" (реалізація темних нафтопродуктів).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Феросплавні заводи розглядають можливість запуску підприємств після простою з жовтня 2023 року

НБУ в п'ятницю опустив офіційний курс гривні ще на 17 коп. - до 39,72 грн/$1

Акціонери ПФТС схвалили і збільшення СК вдвічі, і можливу здачу ліцензії, біржа розраховує на діалог з регулятором

Кабмін виділив майже 7,2 млрд грн на відновлення енергосистеми України - Шмигаль

Інфляція в Україні у квітні 2024 р. знизилася до 0,2%, у річному виразі збереглася на рівні 3,2% - Держстат

Шмигаль: Ситуація в енергетиці зараз одна з найскладніших, іще раз закликаю до економії

Для бізнесу та промисловості Києва з 18:00 п'ятниці до 07:00 суботи запроваджуються обмеження споживання електроенергії

Час обмеження потужності енергопостачання для промисловості збільшився більш ніж удвічі

Сольський підбив підсумки за основними напрямами фінансування агросектору у 2022-2024 роках

"Епіцентр" фіксує зростання попиту на зарядні станції в 4,5 раза і готовий до можливого стрибка запитів на генератори

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА