18:12 03.05.2019

В Україні ціни на овочі через рік знизяться в 10-15 разів за відсутності погодних аномалій - EastFruit

2 хв читати
В Україні ціни на овочі через рік знизяться в 10-15 разів за відсутності погодних аномалій - EastFruit

В Україні ціни на овочі "борщового набору" (цибуля, картопля, морква, буряк тощо) через рік знизяться в 10-15 разів, якщо в період вирощування нового врожаю не буде погодних аномалій, вважають експерти інформаційно-аналітичної платформи EastFruit.

Згідно з повідомленням на сайті EastFruit, причиною стрімкого зростання цін на овочі в цьому сезоні став низький урожай через погодні умови.

"Засуха й аномальна спека влітку привели до зниження врожайності і погіршення якості цибулі в південних регіонах країни, де вирощується левова частка цих овочів. Ті самі умови в центральних і північних регіонах суттєво погіршили ситуацію щодо коренеплодів та бульб, а також капусти, врожайність яких різко впала. Якість продукції також була низькою, що підвищило втрати за зберігання овочів і картоплі навіть у сучасних овочесховищах. Стосовно картоплі ситуація була ще гірша - там оптова ціни довгий час була нижчою за собівартість виробництва", - йдеться на сайті EastFruit.

Крім того, зростання цін зумовив той факт, що багато українських овочівників у 2018 році вийшли з бізнесу або різко скоротили площі під овочами після кількох поспіль років низьких цін на весь асортимент овочів борщового набору, зазначила керівник проекту EastFruit Катерина Звєрєва.

"Причина була проста - овочівництво України втратило доступ на два головних і найбільш дефіцитних ринки збуту традиційних овочів: Крим і Донбас. Саме там цих товарів вирощувалося мало, ціни були високими, і споживачів було багато", - пояснили в EastFruit.

Водночас, за даними EastFruit, цього сезону площі під овочами, зокрема під цибулею, суттєво збільшаться, і якщо влітку не буде аномальної спеки і посухи, тоді в наступному році варто очікувати перевиробництва і зниження цін.

За інформацією EastFruit, зазвичай Україна покриває дефіцит овочів експортом із Польщі та інших країн ЄС, однак цього року в ЄС також спостерігається брак овочів.

"У результаті (погодних умов у ЄС - ІФ) за стабільних площ обсяг виробництва цибулі впав настільки, що великий експортер цих овочів, яким зазвичай є Євросоюз, перетворився на нетто-імпортера. Аналогічною була ситуація і стосовно картоплі, моркви та інших овочів. Навіть MacDonald's був змушений переглянути свої жорсткі вимоги до картоплі фрі в ЄС, оскільки її було катастрофічно мало, і якість продукції була дуже низькою", - наведено слова керівника Української плодоовочевої асоціації Федора Рибалка.

У результаті українські імпортери овочів уперше почали закуповувати овочі (насамперед цибулю) у країнах Центральної Азії, однак логістика з цих країн дорога, що позначилося на ціні для споживача цього сезону, зазначають у EastFruit.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Керівником департаменту торговельних площ Arricano призначено Олену Швець

Вартість управління становить 2-3% бюджету проєкту - партнер iC consulenten Маркус Квернер

Перевищення лімітів споживання е/е призвело до аварійних відключень майже в третині областей - "Укренерго"

Проєкти відновлення в Україні мають передбачати другу фазу з урахуванням ESG-критеріїв - Квернер

"Укрнафта" оголосила тендер на закупівлю 15 нових автоцистерн

Аварійні відключення е/е застосовують Києві та у Миколаївській області - обленерго

У Києві діють екстрені відключення е/е через перевищення встановлених "Укренерго" лімітів - гендиректор YASNO

Засновники індустріальних парків отримають безповоротні кошти на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури - Шмигаль

Шмигаль: Економія електроенергії буде частиною нашого повсякденного життя в наступні роки

Ремонт високовольтної лінії не впливає на загальний обсяг імпорту е/е - "Укренерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА