14:26 08.10.2018

Первинний ринок уживаних легкових авто в Україні за 9 міс. перевищив ринок нових на 19%

3 хв читати
Первинний ринок уживаних легкових авто в Україні за 9 міс. перевищив ринок нових на 19%

Первинні реєстрації нових легкових автомобілів в Україні в січні-вересні 2018 року становили 60,3 тис. од., що на 4% перевищило показник аналогічного періоду 2017 року, тоді як реєстрації ввезених старих авто становили 72 тис. од, збільшившись на 87%, повідомляє асоціація "Укравтопром".

Таким чином, первинний ринок уживаних легкових авто в Україні за дев'ять місяців перевищив ринок нових на 19,4%.

При цьому у вересні на облік загалом поставлено 17 тис. легкових автомобілів (на 29% більше, ніж роком раніше), зокрема ринок нових авто показав падіння на 14% до вересня-2017 - до 6,8 тис. од., тоді як імпортованих вживаних зареєстровано в 1,9 рази більше - 10,2 тис.

"У результаті частка автомобілів з пробігом на первинному ринку досягла 60%", - констатує асоціація.

Найпопулярнішою вересневої маркою серед ввезених вживаних авто залишається Volkswagen, яких поставлено на облік тисячу п'ятсот тридцять вісім одиниць, на другому місці Renault з показником +1383 од., третій результат у Skoda - 1008 авто.

Найбільш затребуваним автомобілем із пробігом на первинному ринку як за підсумками місяця, так і за період з початку року став Renault Megane. У вересні цю модель обрали 976 осіб, а за дев'ять місяців - 7428 осіб.

Водночас на ринку нових легкових авто найпопулярнішою стала Toyota з продажем 918 авто (на 20% менше, ніж у вересні-2017), друге місце у Renault із показником 697 авто (на 2% менше), на третьому Volkswagen, яких продано 501 од. (на 34% менше).

У свою чергу, інформаційно-аналітична група AUTO-Consulting констатує, що сегмент старих автомобілів дедалі більше тіснить продаж авто з автосалонів.

За їхніми даними, у вересні спад продажу на ринку нових авто досяг 17% - до 6,32 тис. од., тоді як імпорт вживаних легкових авто зріс на 93% - до 10,67 тис.

За підсумками дев'яти місяців обсяг старих імпортних легкових автомобілів становив 74,167 од., а продаж нових легкових авто зріс лише на 2,3% - до 58 тис. од.

Таким чином, за даними групи AUTO-Consulting, імпорт старих легкових авто за підсумками січня-вересня перевищив продаж нових на 27,5%.

"Якщо простежити динаміку зростання уживаного сегменту з початку року, то щомісяця трейдери вживаних авто відвойовували в офіційних автосалонів до 1000 клієнтів. Це не дало можливості ринку нових автомобілів в 2018 році вийти на хороші темпи зростання, а з середини року на ринку почалися тенденції спаду", - зазначають аналітики групи.

За оцінкою експертів, ринок нових автомобілів почав "здуватися" під натиском старого імпорту та авто з європейської реєстрації. Спад продажу нових авто у вересні спостерігався у більшості брендів.

"Якщо тренд на спад продовжиться, то не виключено, що авторинок так і не порадує зростанням за підсумками року", - зазначають в AUTO-Consulting.

Як повідомлялося, на поточний рік експерти спочатку прогнозували приріст ринку нових авто на 20-25%, проте на сьогодні вважають, що він не перевищить торішній показник або покаже невеликий приріст, і називають основним чинником негативного впливу невирішену ситуацію з "євробляхами", а також відзначають зростання ввезення старих авто за зниженими ставками акцизу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Феросплавні заводи розглядають можливість запуску підприємств після простою з жовтня 2023 року

НБУ в п'ятницю опустив офіційний курс гривні ще на 17 коп. - до 39,72 грн/$1

Акціонери ПФТС схвалили і збільшення СК вдвічі, і можливу здачу ліцензії, біржа розраховує на діалог з регулятором

Кабмін виділив майже 7,2 млрд грн на відновлення енергосистеми України - Шмигаль

Інфляція в Україні у квітні 2024 р. знизилася до 0,2%, у річному виразі збереглася на рівні 3,2% - Держстат

Шмигаль: Ситуація в енергетиці зараз одна з найскладніших, іще раз закликаю до економії

Для бізнесу та промисловості Києва з 18:00 п'ятниці до 07:00 суботи запроваджуються обмеження споживання електроенергії

Час обмеження потужності енергопостачання для промисловості збільшився більш ніж удвічі

Сольський підбив підсумки за основними напрямами фінансування агросектору у 2022-2024 роках

"Епіцентр" фіксує зростання попиту на зарядні станції в 4,5 раза і готовий до можливого стрибка запитів на генератори

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА