12:43 12.07.2018

ВР ухвалила закон, який звільняє "Укроборонпром" від зобов'язань за розірваними договорами у сфері ВТС з РФ

3 хв читати
ВР ухвалила закон, який звільняє "Укроборонпром" від зобов'язань за розірваними договорами у сфері ВТС з РФ

Верховна Рада в четвер ухвалила в другому читанні та в цілому закон, який звільняє підприємства держконцерну "Укроборонпром" від зобов'язань за розірваними договорами у сфері ВТС з РФ.

Відповідний законопроект №6697 "Про внесення змін до законів України щодо вирішення деяких питань заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу - учасників Державного концерну "Укроборонпром" перед державою-агресором та/або державою окупантом та забезпечення їх стабільного розвитку" з внесеними після прийняття документа в першому читанні 22 травня техніко-юридичними правками, підтримали 244 депутати.

Закон, зокрема, зупиняє виконавчі провадження та заходи примусового виконання судових рішень про стягнення заборгованості з внесених до переліку підприємств ОПК, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, на користь юросіб держави-агресора і/або держави-окупанта, юросіб з іноземними інвестиціями, а також іноземного підприємства держави-агресора і/або держави-окупанта.

Крім того, не допускається судове провадження у справі про банкрутство зазначених підприємств ОПК за заявами юросіб держави-агресора і/або держави-окупанта, юросіб з іноземними інвестиціями або іноземного підприємства держави-агресора і/або держави-окупанта.

Як випливає з пояснювальної записки до законопроекту, у зв'язку з прийнятим керівництвом держави в 2014 році в умовах зовнішньої російської агресії рішенням про розірвання ВТС з РФ виконання укладених до серпня 2014 року договорів у сфері ВТС з РФ стало неможливим, і підприємства-замовники продукції почали звертатися до судів на території РФ для стягнення заборгованості, пені та інших штрафних санкцій, незважаючи на посилання українських підприємств на обставини непереборної сили (форс-мажору).

"Проведення судового розгляду на території держави-агресора спричинило ухвалення низки судових рішень, за якими українські сторони зобов'язані виплачувати суми, що перевищують вартість самого договору", - наголошується в документі.

Водночас порушення правил підсудності винесення судових рішень на території держави-агресора проти підприємств ОПК України з подальшим нарахуванням завищеної пені та відсотків гостро позначається на бюджеті оборонного сектора, констатують автори законопроекту.

Згідно з озвученими під час засідання оцінками, обсяг пред'явленої до виплати підприємствам ОПК України заборгованості за розірваними договорами у сфері ВТС з РФ, зокрема й пені та відсотків, оцінюється на сьогодні в близько 3,8 млрд грн.

Як повідомлялося, в 2014 році Україна припинила експорт до РФ товарів військового та подвійного призначення з огляду на російську агресію та анексію РФ Криму. Заборону на ВТС із РФ, зокрема постачання продукції подвійного призначення, закріплено указом президента України №691/2014 від 27 серпня 2014 року, що вводить у дію рішення РНБО України від 27 серпня. Уряд України в травні 2015 року розірвав міжурядову угоду з РФ у сфері ВТС від 1993 року. В серпні того самого року уряд денонсував міжурядову угоду з РФ про виробничу та науково-технічну кооперацію підприємств оборонної промисловості від 1993 року.

У серпні 2017 року Кабмін розірвав міжурядову угоду з РФ від 2003 року про взаємодію при експорті військової продукції до третіх країн, у жовтні - міжурядову угоду з РФ від 2000 року про збереження спеціалізації підприємств і організацій, що беруть участь у виробництві продукції військового призначення, в листопаді - міжурядову угоду з РФ від 2005 року, що регулює порядок взаємних постачань озброєння і військової техніки (ОВТ), комплектуючих та послуг військового призначення.

Відповідно до ухваленого ВР у червні 2011 року закону України "Укроборонпром", до складу якого на сьогодні входять понад 130 підприємств українського ОПК.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Феросплавні заводи розглядають можливість запуску підприємств після простою з жовтня 2023 року

НБУ в п'ятницю опустив офіційний курс гривні ще на 17 коп. - до 39,72 грн/$1

Акціонери ПФТС схвалили і збільшення СК вдвічі, і можливу здачу ліцензії, біржа розраховує на діалог з регулятором

Кабмін виділив майже 7,2 млрд грн на відновлення енергосистеми України - Шмигаль

Інфляція в Україні у квітні 2024 р. знизилася до 0,2%, у річному виразі збереглася на рівні 3,2% - Держстат

Шмигаль: Ситуація в енергетиці зараз одна з найскладніших, іще раз закликаю до економії

Для бізнесу та промисловості Києва з 18:00 п'ятниці до 07:00 суботи запроваджуються обмеження споживання електроенергії

Час обмеження потужності енергопостачання для промисловості збільшився більш ніж удвічі

Сольський підбив підсумки за основними напрямами фінансування агросектору у 2022-2024 роках

"Епіцентр" фіксує зростання попиту на зарядні станції в 4,5 раза і готовий до можливого стрибка запитів на генератори

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА