19:12 02.07.2018

Україна і Туреччина обговорять в Анкарі перспективи нарощування двосторонньої ВТС

2 хв читати
Україна і Туреччина обговорять в Анкарі перспективи нарощування двосторонньої ВТС

Україна і Туреччина обговорять поточне наповнення і перспективи розширення двостороннього військово-технічного співробітництва (ВТС) у рамках запланованого на 3-5 липня в Анкарі чергового засідання українсько-турецької міжурядової комісії з питань ВТС, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в оборонному секторі в понеділок.

"Порядок засідання відображає взаємні інтереси сторін щодо активізації поточного співробітництва, а також вивчення можливостей розширення партнерства з урахуванням нових тенденцій у геополітичній ситуації в регіоні", - сказало джерело.

Як повідомлялося, Київ і Анкара активізували двосторонню ВТС у новій геополітичній ситуації в 2014 році. Серед перспективних напрямків співпраці розглядається бронетанкобудування, авіадвигунобудування, радіолокація, навігація, зв'язок, ракетне озброєння.

За даними джерел агентства "Інтерфакс-Україна" в оборонному секторі, Україна може взяти участь у низці оборонних програм Туреччини зі створення окремих видів озброєнь, зокрема й створення турецького винищувача, а також турецького основного бойового танка (ОБТ) третього покоління Altay. Наразі "Укроборонпром" і турецька Aselsan відпрацьовують можливість налагодження технологічного співробітництва у галузі виробництва оптико-електронних приладів. На першому етапі базової сферою співпраці розглядається бронетанкобудування.

Восени 2016 року держфірма "Укрінмаш", що входить до "Укроборонпрому" і турецька Havelsan Hava Elektronik Sanayi підписали угоду про спільну розробку засобів радіотехнічної розвідки (РТР).

У жовтні 2017 року держпідприємство "Спецтехноекспорт", що входить до "Укроборонпрому" і турецька Aselsan підписали угоду про постачання турецькою стороною систем тактичного зв'язку УКВ-діапазону для ЗСУ. Озвучені в 2017 році плани двосторонньої ВТС передбачають, серед іншого, спільне створення безпілотних літальних апаратів (БПЛА), зокрема й ударні, в рамках партнерства ДП "Антонов" і Turkish Aerospace Industries (TAI).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Феросплавні заводи розглядають можливість запуску підприємств після простою з жовтня 2023 року

НБУ в п'ятницю опустив офіційний курс гривні ще на 17 коп. - до 39,72 грн/$1

Акціонери ПФТС схвалили і збільшення СК вдвічі, і можливу здачу ліцензії, біржа розраховує на діалог з регулятором

Кабмін виділив майже 7,2 млрд грн на відновлення енергосистеми України - Шмигаль

Інфляція в Україні у квітні 2024 р. знизилася до 0,2%, у річному виразі збереглася на рівні 3,2% - Держстат

Шмигаль: Ситуація в енергетиці зараз одна з найскладніших, іще раз закликаю до економії

Для бізнесу та промисловості Києва з 18:00 п'ятниці до 07:00 суботи запроваджуються обмеження споживання електроенергії

Час обмеження потужності енергопостачання для промисловості збільшився більш ніж удвічі

Сольський підбив підсумки за основними напрямами фінансування агросектору у 2022-2024 роках

"Епіцентр" фіксує зростання попиту на зарядні станції в 4,5 раза і готовий до можливого стрибка запитів на генератори

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА