Телеком

Український мобільний зв'язок має перестати вважатися "розкішшю" і перейти до системи реінвестування в покриття малозаселених територій - голова "Київстар"

Український мобільний зв'язок має перестати платити податок на розкіш, замість цього ринку необхідно перейти до системи послідовного реінвестування в розвиток зв'язку на малозаселених територіях, заявив президент компанії "Київстар" Олександр Комаров агентству "Інтерфакс-Україна" в кулуарах "Українського сніданку", організованого Фондом Віктора Пінчука у четвер у Давосі.

Водночас він наголосив, що процес винесення мобільного зв'язку з категорії "розкіш" буде досить тривалим.

"Нам здається, що це неможливо зробити швидко, тому що це приносить державі дуже великий дохід. Індустрія платить 7,5% з обігу. Якщо бути чесним, це набагато ближче до акцизу, ніж до податку. Тут має бути розроблено дуже послідовний і поступовий план, щоб перестати вважати мобільний зв'язок предметом розкоші", - зазначив Комаров.

Він також наголосив, що замість сплати суттєвого податку на розкіш індустрія мобільного зв'язку має почати системно реінвестувати в розвиток, наприклад сільського зв'язку.

"Я ніде не бачив, щоб оператори платили по 7% від доходу. Замість того, щоб платити застарілий податок на розкіш, у нормальних країнах реалізовано збір до Фонду універсальних послуг, що становить 1-2% від доходу операторів. І ці гроші витрачаються державою на розвиток інфраструктури у віддалених населених пунктах, часто в партнерстві з тими самими операторами", - заявив президент "Київстару".

Як повідомлялося, у жовтні 2019 року мобільні оператори "Київстар", "Vodafone Україна", lifecell, "Інтертелеком" і прем'єр-міністр Олексій Гончарук від імені держави підписали меморандум про покриття території України якісним зв'язком.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ