Інтерфакс-Україна
13:20 07.04.2026

OpenAI, Anthropic і Google координуються для боротьби з копіюванням їхніх моделей у Китаї – ЗМІ

2 хв читати
OpenAI, Anthropic і Google координуються для боротьби з копіюванням їхніх моделей у Китаї – ЗМІ

OpenAI, Anthropic і Google (належить Alphabet Inc.) розпочали співпрацю для протидії несанкціонованому використанню своїх моделей, повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на поінформовані джерела.

Йдеться про практику так званої "ворожої дистиляції", за якої конкуруючі розробники, переважно китайські, викачують дані з їхніх ШІ-моделей для навчання власних, порушуючи угоду користувача.

За даними джерел, OpenAI, Anthropic і Google обмінюються інформацією через некомерційну організацію Frontier Model Forum, створену ними в партнерстві з Microsoft Corp. 2023 року, для виявлення таких практик і захисту своїх технологій.

"Дистиляція" – це метод, за якого більш розвинену ШІ-модель використовують для тренування нової моделі, що дає змогу відтворювати можливості вихідної системи з істотно нижчими витратами, ніж під час розроблення з нуля. Деякі форми "дистиляції" визнаються і навіть заохочуються ШІ-спільнотою, наприклад, коли компанії створюють компактніші та ефективніші версії власних моделей, або дозволяють стороннім розробникам використовувати їх для технологій, що не створюють прямої конкуренції. Проблема виникає, коли цей процес використовується для відтворення пропрієтарних технологій без дозволу.

Більшість китайських ШІ-моделей є відкритими, тобто ключові компоненти системи доступні для вільного скачування та запуску на власній інфраструктурі користувачів, що робить їх дешевшими у використанні. Це створює тиск на американські ШІ-компанії, які розраховують окупити сотні мільярдів доларів інвестицій у дата-центри та інфраструктуру за рахунок платного доступу до своїх продуктів, зазначає Bloomberg.

За оцінками американських чиновників, ШІ-лабораторії Кремнієвої долини щорічно втрачають мільярди доларів прибутку через несанкціоновану "дистиляцію".

OpenAI підтвердила агентству, що бере участь в обміні інформацією в рамках Frontier Model Forum. У лютому вона звинуватила китайську Deep Seek у спробі "безоплатно скористатися напрацюваннями OpenAI та інших провідних американських ШІ-компаній".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

PlayCity розпочало співпрацю з YouTube щодо протидії незаконній рекламі азартних ігор

Meest з 20 квітня підвищує тарифи на доставку по Україні та за кордон

"Укрпошта" спільно з Коордштабом з поводження з військовополоненими оголосили конкурс ескізів поштової марки "Ми чекаємо!"

Затримано зловмисників, які організували ботоферму для вимагання "криптоборгів" з українців

Петиція до Кабміну про відповідальність за створення та розповсюдження deepfake контенту набрала лише 50 голосів

PlayCity оштрафувало "Паті Пленет" на 4,3 млн грн за допуск до гри особи з Реєстру обмежених

Хакерська атака РФ не призвела до витоків з баз даних та державних інформресурсів – т.в.о. голови АРМА

Сервіси "Нової пошти" відновили роботу після технічного збою

Amazon купує супутникову компанію Globalstar за $11,57 млрд

Nova Post у Нідерландах збільшила за рік обсяги відправлень вп'ятеро, у 2026р планує розширити мережу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА