Обмін частотами між "Київстар" і "ВФ Україна" усуне проблему "розірваного" спектра
Обмін частотами в спектрі 2100 МГц між операторами мобільного зв'язку "Київстар" і ПрАТ "ВФ Україна" ("Vodafone Україна") дасть "Київстару" змогу усунути проблему "розірваного" спектра завдяки формуванню суцільних 2Х20 МГц смуг у діапазоні 2100 МГц, як у "Vodafone Україна" та lifecell, що дасть змогу збільшити швидкість передавання даних та поліпшити якість мобільного інтернету для абонентів, повідомили у пресслужбі "Київстар".
"Формування суцільних смуг у діапазоні 2100 МГц унаслідок обміну з "Vodafone-Україна" дало змогу ефективно розподілити обмежений і цінний частотний ресурс, що дасть змогу збільшити швидкість передавання даних і поліпшити якість мобільного інтернету для абонентів", - ідеться у відповіді пресслужби найбільшого мобільного оператора "Київстар" на запит агентства "Інтерфакс-Україна".
Крім того, для операторів ефективний розподіл спектра це - можливість зменшити витрати через більш ефективне використання ресурсу і можливість перенаправлення інвестицій на інші проєкти, йдеться в повідомленні "Київстару".
У компанії пояснили, що технологія 4G (LTE) найефективніше працює саме в смузі 2х20 МГц, забезпечуючи високу швидкість передачі даних. Тому ми звернулися до компанії Vodafone-Україна з пропозицією про обмін смугами спектра.
"Київстар" нагадав, що за результатами спектрального аукціону, проведеного Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку (НКЕК) 19 листопада 2024 року, отримав ліцензію на використання додаткового радіочастотного спектра в діапазоні 2100 МГц (технейтральний 3G і 4G). Однак придбана на аукціоні смуга частот не була сусідньою з уже наявною у компанії, тому вона не могла сформувати спектр 2х20 МГц у діапазоні 2100 МГц.
У "Київстар" уточнили, що компанія була єдиною серед мобільних операторів, які мали "розірваний" спектр за підсумками аукціону.
У компанії зазначили, що обмін смугами спектра - непросте завдання, яке може зайняти до 6 місяців до його повного завершення.
"Необхідно переключити всі базові станції обох мобільних операторів на нові частоти і переоформити дозволи УДЦР (Український державний центр радіочастот, - ІФ-У). Аналогічний процес оператори вже проходили під час перерозподілу смуг спектра в діапазоні 900 МГц. Тоді він зайняв приблизно 6 місяців. Зараз ми сподіваємося на швидші темпи переналаштування радіомереж, але роботи буде багато", - повідомили в пресслужбі "Київстар".
У компанії зазначили, що практика обміну смугами спектра стала можливою завдяки гармонізації законодавчого поля України з країнами ЄС. Вона відповідає міжнародному досвіду та Кодексу електронних комунікацій ЄС.
Раніше повідомлялося, що НКЕК на засіданні 15 січня погодила обмін частотами в спектрі 2100 МГц між операторами мобільного зв'язку "Київстар" і ПрАТ "ВФ Україна" ("Vodafone Україна").
"Київстар" - станом на вересень 2024 року обслуговував близько 23,3 млн абонентів мобільного зв'язку і понад 1,1 млн абонентів "Домашнього Інтернету" в Україні. Компанія надає послуги з використанням широкого спектра мобільних і фіксованих технологій, зокрема 4G, Big Data, Cloud solutions, сервіси для кіберзахисту, цифрове ТБ тощо. "Київстар" розвиває в Україні нові телеком-технології, протягом 2023-2027 рр. має намір інвестувати в цей напрям $1 млрд.
Компанія допомагає Україні долати виклики воєнного часу і за останні два роки виділила понад 2 млрд грн для підтримки ЗСУ, абонентів, на реалізацію соціальних проєктів. Акціонер "Київстару, міжнародна телекомунікаційна група компаній VEON", акції якої котируються на фондовій біржі Nasdaq (Нью-Йорк).